Instalacja Xp na laptopie

Witam wszystkich

Koledzy… może ktoś mi pomoże? Kupiłem laptopa – TOSHIBA A200-1SM –i chciałbym zmienić system z Visty na XP, niestety jak wiele osób mam z tym problem – kreator instalacji Xp nie widzi dysku twardego. Wiem, że temat był poruszany na wielu forach ale nigdzie nie mam konkretnej i dobrej odpowiedzi! Od razu powiem, że w tej wersji BIOS’u nie ma funkcji do zmiany ustawień SATA, próbowałem z programem nLite ale zmarnowałem kilkanaście płyt i nadal NIC! Nie wiem, może złe sterowniki, ale wszystkie pobrane ze strony producenta, może ja to źle robię… no nie wiem! Ma ktoś może poprawne, sprawdzone sterowniki? Może ktoś ma przerobionego, sprawdzonego Windowsa? Co mam zrobić bo męczę się z tym tydzień i NIC!

Dzięki serdeczne za pomoc

Poczytaj tu

link - viewtopic.php?f=2&t=275922

a po drugie po co zmieniasz mam Viste na laptopie i chodzi bardzo dobrze.

Myślę, że z systemem Xp komp będzie wydajniejszy…

możesz mieć dwa systemy

no dobra…tak, czy tak instalator xp nie widzi dysków!

bez wzglednie trzeba zrobic albo upgrade bios’u albo sciagnac sterowniki sata do twojego laptopa i dodac je do instalki xp. Innego sposobu raczej nie ma :smiley:

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … n〈=eng

te próbowałeś?

no to jade po płytki bo juz wszystkie zniszczylem :slight_smile: i jeszcze raz pobawie się w nLite i użyje sterowników z powyższego linku

dzięki i zobaczymy czy wypali