Instalacja XP na nowym dysku


(Rgroman) #1

Mój problem wygląda następująco.Musiałem dokupić drugi dysk http://www.scan.co.uk/Products/ProductI ... tID=434386

ponieważ pierwszy rzęzi ostatkiem sił http://www.samsung.com/pl/products/harddrives/spinpointp80/sp0802n.asp

Aktualnie system pracuje na tym drugim -Samsungu a dane zapisuję na Barracudzie.Chciałem zainstalować XP-ka na nowym dysku lecz po starcie instalatora pokazuje się tylko Instalator sprawdza konfigurację sprzętową i na tym wszystko się kończy (czarny ekran i cisza).Moja płyta to http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... 59&grupa=9.

Proszę o pomoc.


(Piecia110) #2

hmm dziwne dyski masz poprawnie ustawione na zworkach i podpiete do płyty głownej ??


(Rgroman) #3

System dało się zainstalować tylko gdy podłączone były obydwa dyski i komputer startował tylko wtedy gdy obydwa były podłączone.Gdy podpięty był tylko nowy dysk ( z systemem) pojawiał sie komunikat reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.Zrobiłem tak -> Mój komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> Ustaw partycję jako aktywną (oczywiście tą gdzie jest system).Później przy próbie startu systemu tylko z nowego dysku (stary dysk odłączony) pojawiał sie komunikat brak pliku NTLDR.Użyłem konsoli odzyskiwania systemu (jak instalować konsolę opis jest tu http://support.microsoft.com/kb/307654/pl).W konsoli wpisałem następujące polecenia

copy dysk:\i386\ntldr d:\

copy dysk:\i386\ntdetect.com d:\

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się płyta CD z systemem operacyjnym

d -oznaczenie partycji gdzie znajduje się system

Po tych zabiegach system startował ale na chwilę pojawiał się komunikat nieprawidłowy plik boot.ini

Utworzyłem na partycji systemowej za pomocą Notatnika plik o nazwie boot.ini z następującym wpisem

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

W tym momencie zatrybiło !Komputer pracuje na jednym nowym dysku z jednym nowym systemem.

Napisałem to dla tych którym kiedyś coś takiego sie przydarzy.

Google to Wielka Sprawa


(S Karaim) #4

witam

Nie chce zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić ponieważ mój problem wiąże sie z tym tematem. Otóż u mnie sytuacja jest taka sama z ta roznica ze nie mam zainstalowanego xp bo sie nie da. Po włożeniu płyty wyskakuje komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd..." i gdy naciskam to pojawia sie "instalator sprawdza konfiguracje..." i czarny ekran. Teraz mam viste ale chce zmienić na xp lecz nie mogę z wyżej opisanego powodu. Co mam zrobić? Utworzyc plik boot.ini z wpisem podobnym do tego?? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić na viscie.


(Rgroman) #5

Nie jestem informatykiem i nie potrafię powiedzieć Ci silvestr jak zrobić to na Viście.Mój opis rozwiązania problemu powstał po kilku godzinach szperania w Google i kombinowania.Dlaczego występuje ten problem?Nie wiem.


(Popek904) #6

witam

mam taki samy problem kupiłem nowy dysk barracuda 160 gb na sata1 , pokazuje mi sie instalator Xp i po wenej chwili pokazuje mi sie czarne tło i nic wiecej naped i dyk chodzi i nie iwm co zrobic a gdy chce podpiac dysk na ata to mi wyskakuje ten sam bład co u kolegi pomózcie bo od 2 tygodni nie mam dobrego PC !!


(Himmak5g) #7

No rpzericez masz rady u góry.


(S Karaim) #8

Naprawdę nikt nie zna rozwiązania tego problemu?