Instalacja XP na nowym dysku

Mój problem wygląda następująco.Musiałem dokupić drugi dysk http://www.scan.co.uk/Products/ProductI … tID=434386

ponieważ pierwszy rzęzi ostatkiem sił http://www.samsung.com/pl/products/harddrives/spinpointp80/sp0802n.asp

Aktualnie system pracuje na tym drugim -Samsungu a dane zapisuję na Barracudzie.Chciałem zainstalować XP-ka na nowym dysku lecz po starcie instalatora pokazuje się tylko Instalator sprawdza konfigurację sprzętową i na tym wszystko się kończy (czarny ekran i cisza).Moja płyta to http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 59&grupa=9.

Proszę o pomoc.

hmm dziwne dyski masz poprawnie ustawione na zworkach i podpiete do płyty głownej ??

System dało się zainstalować tylko gdy podłączone były obydwa dyski i komputer startował tylko wtedy gdy obydwa były podłączone.Gdy podpięty był tylko nowy dysk ( z systemem) pojawiał sie komunikat reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.Zrobiłem tak -> Mój komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> Ustaw partycję jako aktywną (oczywiście tą gdzie jest system).Później przy próbie startu systemu tylko z nowego dysku (stary dysk odłączony) pojawiał sie komunikat brak pliku NTLDR.Użyłem konsoli odzyskiwania systemu (jak instalować konsolę opis jest tu http://support.microsoft.com/kb/307654/pl).W konsoli wpisałem następujące polecenia

copy dysk:\i386\ntldr d:\

copy dysk:\i386\ntdetect.com d:\

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się płyta CD z systemem operacyjnym

d -oznaczenie partycji gdzie znajduje się system

Po tych zabiegach system startował ale na chwilę pojawiał się komunikat nieprawidłowy plik boot.ini

Utworzyłem na partycji systemowej za pomocą Notatnika plik o nazwie boot.ini z następującym wpisem

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

W tym momencie zatrybiło !Komputer pracuje na jednym nowym dysku z jednym nowym systemem.

Napisałem to dla tych którym kiedyś coś takiego sie przydarzy.

Google to Wielka Sprawa

witam

Nie chce zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić ponieważ mój problem wiąże sie z tym tematem. Otóż u mnie sytuacja jest taka sama z ta roznica ze nie mam zainstalowanego xp bo sie nie da. Po włożeniu płyty wyskakuje komunikat “dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd…” i gdy naciskam to pojawia sie “instalator sprawdza konfiguracje…” i czarny ekran. Teraz mam viste ale chce zmienić na xp lecz nie mogę z wyżej opisanego powodu. Co mam zrobić? Utworzyc plik boot.ini z wpisem podobnym do tego?? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić na viscie.

Nie jestem informatykiem i nie potrafię powiedzieć Ci silvestr jak zrobić to na Viście.Mój opis rozwiązania problemu powstał po kilku godzinach szperania w Google i kombinowania.Dlaczego występuje ten problem?Nie wiem.

witam

mam taki samy problem kupiłem nowy dysk barracuda 160 gb na sata1 , pokazuje mi sie instalator Xp i po wenej chwili pokazuje mi sie czarne tło i nic wiecej naped i dyk chodzi i nie iwm co zrobic a gdy chce podpiac dysk na ata to mi wyskakuje ten sam bład co u kolegi pomózcie bo od 2 tygodni nie mam dobrego PC !!

No rpzericez masz rady u góry.

Naprawdę nikt nie zna rozwiązania tego problemu?