Instalacja XP na nowym kompie

Witam, mam pytanie co do instalacji XPka na nowym kompie.

Otóż teraz będe miał dysk 320 GB SATA. Napęd LG SATA i Pionier ATA.

No i mam pytanie jak zrobic partycję bez stacji dyskietek?

I czy jak będe instalował WINDE to czy wciskac klawisz F6 chyba zeby dac plycie sterowniki? Bo zawsze nic nie klikałem na kompie z mojego opisu i było OK?

partycje można zrobić w windowsie za pomocą programu partition magick 8.0

Podczas instalacji XP masz opcje podziału dysku z całości tworzysz potrzebną Ci przestrzeń na dysk C i na niej instalujesz system potem już pod zainstalowanym systemem będziesz mógł sobie podzielić dysk albo przez zarządzanie dyskami w narzędziach administracyjnych lub jakimś zewnętrznym programem:

Partition Magic 8.0

Partition Resizer 1.3.4

Ranish Partition Manager 2.40

Jeśli Ci nie widzi dysku to tak robisz, ładowane są wtedy sterowniki do obsługi SATA

A do płyt GIGABYTE dają stery?

dają stery napewno

A nie mogę odrazu zrobić 4 partycji?

Powinni, a co to za model jeśli nie masz na płytce to na stronie na pewno będą. Tylko te sterowniki możesz załadować albo z płyty cd, stacji dyskietek lub jakiegoś pendriva na usb

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 11:22

Możesz tylko nie robił bym tego bo czasami system zainstaluje się na innej niż C partycji :wink:

Wejdź do BIOSU, ustaw butowanie płyt, (czyli tak żeby komputre czytał Ci najpierw płytę) zapisz ustawienia. Włóż płytę do kompa i uruchom go ponownie. Jak zaznie się uruchamiać wciskaj spację, uruchomi Ci się instalacja systemu z płyty. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Naprawdę nie jest to trudne. Jak będą problemy to pisz śmiało.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 18:34

kamoreks podczas takiej instalacji możesz utworzyć dowolną ilość partycji

Musisz czytać uważnie komunikaty na ekranie. W pewnym momencie będziesz miał do wyboru instalację lub tworzenie partycji. Wybierasz to drugie i podajesz wielkość każdej partycji wedle uznania.