Instalacja xp na sony vaio

POMOCY !!

Problem polega na tym ze komp wiesza sie w trakcie instalacji utworzyłem partycje i sformatowałem stosujac system plików FAT po skopiowaniu plików nastepuje restart i zaczyna sie instalacja która po ok 2min i zawsze w tym samym miejscu sie zatrzymuje bo komp sie wiesza.

Czytałem na forum o problemach z instalacją XP na podobnych modelach ale nie widze zeby ktos miał podobny problem jak ja .Jestem troche zielony w te klocki i prosze o pomoc bo sam to nie ma szans żebym dał rade :frowning:

Sformatuj tworząc wolumin NTFS. (Nie wybieraj szybkiego formatowania).

Sprawdź płytkę Wina na innym kompie,ewentualnie spróbuj zainstalować go z innej.(?).

Dzieki płytka była cos walnieta i porzyczyłem od kumpla ale mam kolejny problem nie moge znależć sterowników do tego modelu VGN-CR420E prosze o pomoc moze ktos ma takie sterowniki

Ale o jakie stery Ci chodzi ?

lapi , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

-> Ekran (karta wideo)

Brakuje kontrolerów BCM2046 Bluetooth Device

Ethernet

magistrali zarzadzania systemem

sieci

wideo

wideo (zgodny z VGA)

PCI Device

Zrobiłem seba86mu jak mówiłes mikroukład to - Intel Crestline-GM GM965,Karta dzwiekowa-Realtek ALC262 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Contro…,i karta wideo- Intel GMA X3100, i co teraz dalej szukac tego w googlach??

lapi , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj poprawkę KB888111.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty graficznej.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

jest problem z zainstalowaniem tego drugiego sterownika tej poprawki wyswietla mi komunikat “you have successfully completed the KB888111WXPSP2 Setup Wizard To close this wizard, click Finish” nie wiem o co chodzi bo mój angielski jest bardzo cienki :frowning:

i na koncu pojawił sie komunikat ze znaleziono nowy sprzet ale moze działac nie poprawnie??

To informacja, że instalacja poprawki KB888111 przebiegła pomyślnie oraz abyś kliknął na Finish.

EDIT:

Została odnaleziona karta dźwiękowa.

Teraz zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej.

Postępuj kolejno według instrukcji, którą podałem wyżej.

zmyliło mnie to ze pojawił sie ten dziwny komunikat, narazie sciągam stery do dzwieku,

znikł brak kontrolera magistrali zarzadzania systemem i PCI Dewice ale pojawiły sie nowe Audio Device on High Definition Audio Bus oraz Modem Dewice on High Definition Audio Bus czy to zniknie jak zainstaluje stey do dzwieku??

Tak.

Przynajmniej powinno :wink:

seba86mu jestes wielki:):):slight_smile: wszystko według instrukcji jest dzwiek i obraz jest ok!! ale brakuje kamerki bluetooth i internetu:(

Modem Device on High Definition Audio Bus-- nie znikną jest dalej no i

BCM2046 Bluetooth Device

Kontroler Ethernet

Kontroler sieci

Oczywiście za te stery i pomoc BARDZO DZIĘKUJE