Instalacja XP, na system po Viście

Witam!

Znajoma przyniosła mi swojego laptopa do usunięcia Visty. Oczywiście ona go kupiła na Allegro żadnych płyt nie dostała, nic na jego temat nie wie. Chce mieć Xp i tyle.

Wgrana była Vista Home basic. Po problemach z formatowaniem, udało mi się to zrobić za pomocą płyty Hirens. I teraz mam problem: Gdy wkładam płytę z XP po załadowaniu wyskakuje błąd(niebieski ekran).

Z tego co mi wiadomo można za pomocą Hirensa usunąć hasło z Biosa, tylko nie wiem jak. A chciałbym tam wejść gdyż wydaje mi się że tam będzie również tkwił problem.

Teraz podczas uruchomienia laptopa (asus f5z) informuje że brak odpowiednich danych i prosi o płytkę bootowalną. Tylko że jak daję tę płytę to wyskakuje ten bład i nie wiem co zrobić by to zainstalować. Może jakoś hirensem podreperować

Nie masz hasła do BIOS-u,a jak ustawiłeś bootowanie z CD.Sterowniki SATA masz zintergrowane z płytą instalacyjną ?

Przez Boot Menu.

Raczej nie.

Ostatnio też mieniałem Viste na laptopie na XP tyle że u mnie przy instalacji nowego systemu wyłączał się cały komputer. Wystarczyło jednak w biosie wyłączyć opcje AHCI (czy jakoś podobnie). To jakiś kontroler, a jego wyłączenie na nic nie wpływa, pozwala za to bez problemu zmieni system. Spróbuj tego, powodzenia:)

Własnie w Biosie, ale jak tam wejść, jak hasło założone.

Klawisz F2 ?

Skąd wiesz że jest hasło

o boshe…przecież wiem jak do Biosu wejść, chodzi o to by jakoś złamać te hasło. może ktoś robił coś Hirensem kiedyś?

jaki bios? kazdy bios chyba ma hasła uniwersalne :wink:

no i nie wiem na co formatowales komp przed instalacja XP - w windowsowy instaler jest wbudowane formatowanie …

Wyciąg bateryjkę z płyty głównej i po problemie i …o boshe wpisz w google resetowanie hasła bios

Właśnie też tak myslałem ale jednak nie było go.

Nie mam pojęcia jak wyciągnać w laptopie bateryjke z biosu, bo jeszcze nigdy nie próbowałem