Instalacja XP obok Visty

Chciałbym zainstalować sobie Windowsa XP obok istniejącej już Visty. No i problem leży w tym, że gdy pojawia mi się już ekran wyboru partycji, na którym miałby zostać zainstalowany XPek, wyświetla mi tylko dysk C, podczas gdy mam jeszcze D (na którym chcę umieścić XPeka), E i F. Co ciekawe dysk C ma u mnie pojemność 48 GB, natomiast w instalatorze pisze, że ma 131 GB… Dodam, że cały dysk twardy ma 250 GB.

Podczas instalacji chciałem zastosować porady ze strony: http://www.vista.pl/articles/art,312/ i http://apcmag.com/5485/dualbooting_vista_and_xp

Miałem podobny problem do Twojego (a nawet taki sam). Jak był XP nie mogłem np. nainstalować Visty. Instalowała się gdy dochodziło do momentu restartu już się nie uruchamiał.

Czynność jaką wykonałem zaczytując to z info z neta zainstalowałem ponownie Viste z tym, żę dysk sformatowałem przy instalacji Visty. System wgrał się bez problemu. No i tu pojawiły sie kłopoty z nainstalowaniem XP (sytuacja bardzo podobna). Nie potrafił wybrać inaczej partycji, nie widział wszystkeigo, nie widział całości dysku. Ja rozwiązałem problem w następujący sposób:

Zainstalowałem XP formatując i dzieląc dysk na partycje, dalej instalowałem Viste z uruchomionego XP lub możesz to zrobić także z Visty bootującej myślę, że wiesz o co mi chodzi. I nie powinno być problemu.

Na chwilę obecą korzystam z wilosystemowej instalacji na HDD.