Instalacja XP partycjonowanie

Witam.

Mam takie pytanie otóż z nudów pierwszy raz zamieżam zainstalować na nowo XP sterowniki do wszystkiego już mam, ale nie wiem jak dokładnie zrobić (sformatować partycję) oczwiście partycjonowałem na symulatorze. Chodzi mi o to jak zformatować partycje C na której jest system. Bo mam w tej chwiili XP na C 100gb. Chciałbym ją zformatować i zainstalować system, a pozostałe partycje sobie zostawie bo i tak są puste. Więc w symulatorze wciskałem enter i wybierałem formatowanie ntfs quick czyli szybkie. A więc mam tak samo wcisnąć enter i wybrać formatowanie, ale to zwykłe nie szybkie tak? A potem to już z górki instalacja?

Sory za takie pytanie, ale nie mam zamiaru potem 2 raz instalować XP-ka.

Zrób dokładnie jak opisałeś. Skoro na partycję systemową masz teraz 100 GB, proponuję rozdzielić tą partycję na dwie, np na system 20 GB, na inne dane resztę. Będzie bardziej przejrzyście. Ale oczywiście Ty decydujesz.

Dysk mam 500 gb, a z uwagi na to, że mi wystarcza zaledwie 30 chcę by dalej C miał 100gb. Więc formatuje C i odrazu instaluje?

Tak. Po sformatowaniu nic nie musisz robić instalacja rozpocznie się automatycznie.

To nie jesteś już ciekawy Open Suse 11.1 ?

No dalej go mam ale instalowałem jeszcze raz bo nie mogłem przywrócić tego panelu… skasowałem partycje, ale przed ponowną instalacją chciałem bootloadera XP przywrócić, ale bez skutku mbr udało się ale fixboot nie ;/ więc przeinstaluje sobie XP, a potem opensuse.