Instalacja xp - płyta bootowalna a nie instaluje;/

mam plyte bootowalna z win xp, bo wczesniej z niej instalowalem, a teraz jak chce to zrobic, to po wlaczeniu w biosie uruchamiania z CD-ROM win sie nie instaluje tzn. po komunikacie zeby nacisnac dowolny klawisz zeby ruszyl z plyty nic sie nie dzieje a po chwili normalnie uruchamia kompa bez instalacji czy formatowania… Na poczatku myslalem ze to problem z tym ze mam dwa czytniki cd: jeden cdrom i drugi dvd, ale juz przegladnalem i jako pierwszy jest ustawiony dvd(primary w standard bios features)… zreszta probowalem z plyta w drugim i tak nie idzie… moze cos w biosie trzeba przestawic: nie CD-ROM (w first boot device) a cos innego?? mądrego prosze o pomoc…

Jaką posiadasz klawiaturę ? USB, czy PS/2 ? Jeżeli USB, to masz włączoną obsługę klawiatury USB w BIOSie ?

Próbowałeś naciskać różne klawisze ?

USB, ale czy jest wlaczone w biosie to nie mam pewnosci, choc wnioskuje ze jesli w ogole wlacza sie bios (przez wcisniecie delete) to piwinno czyc wlaczone, myle sie? naciskalem rozne klawisze…

miales racje, mylilem sie, znalazlem opcje usb keyboard, byla disable, zmienilem i chodzi, wielkie dzieki:)

Wtedy, gdy instalowałeś Windowsa miałeś już klawiaturę USB ? Jeżeli masz gdzieś klawiaturę PS/2, to spróbuj z niej skorzystać.

Aby włączyć obsługę urządzeń USB w BIOSie, odszukaj pozycji:

USB Keyboard Supported

USB Support Devices , bądź podobnie.

Powinno ustawione być na ENABLED.