Instalacja XP po Ubuntu i totalnym formacie, coś z hdd/sata

Witam

Mam problem z netbookiem asus eee 1000h. Miałem na nim zainstalowany xp i ubuntu. Po pewnym czasie chciałem mieć już tylko xp z czystą instalką. Zrobiłem format całego dysku chyba ubuntu liveCD. Później miałem problemy, żeby zainstalować XP, gdyż nie chciały się ładować sterowniki sata. Dogrywałęm różne pakiety przez nlite, próbowałem z płytą do odzyskiwania systemu od EEE, ściągnięte xp z różnymi wariacjami sata i nic:/

Spróbowałem przepiąć dysk do stacjonarnego PC i z niektórymi sterami SATA ruszała instalacja i nawet zainstalowałem XP, ale po podpięciu do EEE windows się nie uruchamia, jak biorę “uruchom z wierszem” to staje na pliku bodajże agp440.sys. Jak próbuję instalować windows to zawsze po niebieskim ekranie z ładowaniem sterów wyskakuje czarny z migającym kursorem i nic. Jak naciskam F6 to jest brak (coś tam) masowego urządzenia i nie mogę nic wybrać po za kontynuuj i [F3] zakończ.

Co ciekawe jak zainstalowałem spowrotem Ubuntu to w wyborze systemu mam ubunt, xp i memtest’a którego instalowałem kiedyś, ale przecież po drodze kilka razy totalnie wszystko formatowałem przez LiveCD i po podpięciu dysku pod stecjonarny PC, więc memtest powinien zginąć.

Widzi ktoś jakieś rozwiązanie? Żadne sterowniki SATA nie pomagają. I te na płycie od eee, i pakiety z neta.

Z napędów mam dostęp tylko do zewnętrznego dvd pod usb. W biosie jest b. mało opcji i nie można zmienić na IDE.

Witaj!

Sam format nie wystarczy.

Pobierz to:

http://www4.zippyshare.com/v/52167639/file.html

i nagraj na CD (obraz ISO)

i wpisz polecenie:

fdisk /mbr

uruchom ponownie komputer

powinien sie pojawić komunikat

NTLDR is Missing

press ALT+CTR+DEL to restart

i wtedy ponów instalację XP

PS. A jaki chipset?

Odepnij wszystkie zbędne dyski z komputera na którym będziesz przygotowywał system do reinstalacji - w ten sposób dojdzie do nadpisania MBR przez instalator XP.

Niestety, ale dalej to samo po fdisk /mbr i nawet usunięciu partycji. Na oryginalnych instalkach po załadowaniu sterów staje na ciemnym ekranie z kursorem, na dogranym pakiecie sata to samo, na ściągniętej instalce z neta z sata po załadowaniu stoi na niebieskim ekranie z napisem na dole “setup is starting windows”

Jeśli dobrze sporawdziłem to jest to Intel Corporation Mobile 945GME

lub to co wyszukałem i może się przyda

IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA IDE Controller (rev 02) (prog-if 80 [Master])

Mam tylko ten jeden dysk w netbooku.

Hmm

A linuksy idą? np. Parted Magic?

http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Tak, co jakiś czas instaluję ubuntu, bo jest mi netbook jednak potrzebny.

Instalacja ubuntu idzie bez problemu.

Ja tu się doszukuję czegoś niehalo ze sterownikami sata, ale żadne te które powinny ruszyć nie działają.

Po podpięciu dysku do stacjonarnego PC instalacja XP przebiega bez problemu, tylko nie mogę zainstalowanego XP na dysku i przełożyć do netbooka, bo podczas uruchamiania wiesza się przy ładowaniu agp440.sys (z tego co w konsoli widziałem).

Wydaje mi się ze to może być… pamięć. Linuksy nie korzystają ze wszystkich obszarów pamięci co windowsy. Spróbuje Pan przełożyć pamięć ram z innego laptopa i spróbować ponownie zainstalować xp.

A plik “agp440.sys” to nie jest przypadkiem odpowiedzialny za grafikę?