Instalacja xp po viscie

Witam! Mam mały problem a mianowicie od jakiś dwuch miesięcy używałem Windowsa Visty ale teraz postanowiłem przejść na XP.

Problem polega na tym że jak wkładam płyte od W.XP ustawiam botowanie na CD i gdy trzeba nacisnąć doolny klawisz robie to, następnie pisze że sprawdza konfiguracje sprzętową systemu i gdy to się skończy po jakiś 2 sekundach to potem nic więcej się nie dzieje. Dodam że Windows Vista instaluje się normalnie a Xp-eka nie moge.

W czym jest problem??

==================

Skoro piszesz w problemach, to po co dajesz tagi problem ??

Monczkin.

Brak sterowników SATA do dysku twardego?

Sterowniki SATA nie mają nic do tego. Nigdy mi ich nie wymagało.

To jest główny problem i nie wiem jak się go pozbyć.

Strzeliłem w ciemno, bo nie napisałeś jaki masz dysk. Dlatego ze znakiem zapytania na końcu :slight_smile:

  1. Czy ta vista to nie jest upgrade do XP chodzi mi o to że jeśli kupiłeś XP wypełniłeś kupon i wysłałeś do Microsoftu i dostałeś nowy klucz i nową płytę to nie masz już możliwości powrotu do XP.

  2. tak jak przedmówca powiedział może nie masz sterowników do dysku sata kom ci dysku nie widzi no i nie możesz zainstalować XP

  3. nie wiem jak usuwałeś viste może zrobiłeś to na … i teraz zostały jakieś śmieci na dysku co uniemożliwia instalację xp. Co w takiej sytuacji.

I. Jeśli masz jakieś dane to przerzuć na inny dysk lub komputer a ten na którym była VISTA potraktuj programem o nazwie WDCLEAR wyczyści WSZYSTKO łącznie z partycjami dysk będzie jak dziewica.

Ważna sprawa WDCLEAR nie działa na dyskach SATA !!

*************

========================

Sugeruję zmienić słownictwo.

Pomagamy na forum.

Monczkin.

Oto nazwa mojego dysku:

WDC WD800JD-22LSA0 ATA Device

wej sobie formata c zrób tak najłatwiej będzie

Problem już rozwiązałem a do tego posłużył mi: Hiren’s BootCD a w nim program: Partition magic.