Instalacja XP Pro SP2 na dysku SATA

Chciałem zainstalować XP ze zintegrowanym sp2 na partycji podstawowej ok. 50GB na dysku z podpisu. Uruchomiłem instalator z płyty, wszystko poszło jak powinno aż do pierwszego restartu. Wyświetliło się “Naciśnij dowolny klawisz…” i po 5 sekundach 4 dziwne znaki (coś takiego beztytuunnh.th.jpg). Po wyciągnięciu płyty z xp krzaki zniknęły, był tylko migający kursor w lewym górnym rogu. Fixboot/mbr nic nie dały. W końcu przywróciłem bootloadera Visty. Zdziwiło mnie trochę to, że na partycji, na której miał być xp był tylko folder windows (i jego zawartość), żadnych ntldrów, boot.ini ani nic podobnego.

EDIT: Próbowałem nawet zainstalować xp przez vmware, ale nie chce się łączyć z dyskiem fizycznym, więc i tak nic z tego. Jeśli nic nie pomoże, to spróbuję zacząć instalację na vmware (do 1 restartu), zrobie obraz ghostem i wrzucę na swoją partycję, czy to ma prawo działać? Bo już mi się pomysły kończą…

Jeżeli masz możliwość wsadzenia dyskietek, ściągnij i wrzuć na nią sterowniki od kontrolera SATA. Podczas ładowania (gdy na dole będą pokazywać się różne informacje naciśnij F6 - to zainstaluje sterowniki SATA i powinien znaleźć ten dysk.

Przeczytałeś dokładnie co napisałem? Ten instalator ma zintegrowany sp2, wykrywa dysk, prawidłowo odczytuje tabelę partycji. Nie mam stacji dyskietek, ale gdybym chciał sterowniki, to bym zintegrował nlitem… Pliki instalatora kopiują się na partycję, ale po pierwszym restarcie w czasie instalacji nie uruchamia się druga część (wygląda na to, że bootloader nie instaluje się prawidłowo).

po 1 bez dodatkowego sterownika sata nie znajdzie ci standardowy Xp dysku sata. Xp widzi tylko 130 Gb ata. po 2 musisz zrobić instalke z sp3 a nie sp2 ewentualnie na nia wrzuć sterowniki sata . po 3 w biosie ustaw “navite IDE” aby widział dyski sata .

Tak, o driverach już mu napisałem.

Spróbuj na innym dysku.

Nie mam innego dysku, TEN JEST WYKRYWANY PRAWIDŁOWO. Nie mam pojęcia skąd XP wziął sterownik, ale instalator widzi wszystkie partycje, nawet linuksowe, może je formatować, kopiować na nie pliki. Problem nie leży po stronie dysku, ale tego, że instalator nie potrafi prawidłowo zainstalować bootloadera. Zintegrowałem z SP3, zobaczę, czy ten ruszy.