Instalacja xp pro

(Draco27) #1

mam nowy kompyter athlon3200 venice 2x512geli ultra x 6600gt gigabyta sata200gbsamsung.instalujac winde pojawiaja mi sie ciagle komunikaty o bledzie przy kopiowaniu albo cos sie zchrzani na instalacji.do tego mam dziwne restarty (chieftec 360w) w trakcie instalki i potem w windzie komp wlacza sie i restartuje czesto [odczas instalacji softu.mialem inna plyte od kumpla z xp pro i to samo zawsze sie cos na instalce rozwali.pozniej jesli dojdzie do konca to na windzie sa problemy zawiesza sie wolno chodzi restarty.podczas instalki dodaje sterowniki raid i sata i dysk widzi normalnie.partycja systemowa ma 20gb d ma 80 i e 86 gb nie wiem czemu ciagle sa jakies problemy robilem scandisk to mi sie zwieszalo pod koniec i restart nie wiem co to moze byc help...

(system) #2

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 359#330359 :?

(Draco27) #3

to juz nie ten problem teraz jest problem z winda a nie sterami. Pozatym ciagle potem mam bledy explorera i innych badziewnych uslug nie da sie uruchamiac programow postawilem symateca ale nic nie widzi :frowning:

(system) #4

Problem tkwi tutaj:

Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że tak zainstalowany Windows

nie chodzi tak jak powienien…

(Draco27) #5

ale dlaczego tak sie dzieje ze wystepuje blad na instalacji czy moze byc to wina dysku twardgo czy moze jakies konflikty sprzetowe

(JNJN) #6

A jakieś błedy wywala - co mówi podgląd zdarzeń.

To samo stawiam na pamięć,uszkodzona lub konflikt.

Memtest86 i testuj - zero blędów.

Popracuj na jednym module.

Pożycz moduł sprawny i przetestowany i zobacz.

Wymień kabel sygnałowy dysku sata.

Przetestuj dysk narzędziami producenta.

(Draco27) #7

pamieci sa pod duala w komplecie wiec konflikt ich chyba maloprawdopodobny sprobuje z kablem od sata w koncu cos sie musi udac… zobacze i napisze chyba ze nowiutki samsung 200gb odwala cyrki …

(JNJN) #8

Do pamięci podchodz z rezerwą - często nówki były uszkodzone.

Jeśli te pamięci były specjalnie parowane do dualu,to raczej konfliktu między nimi nie ma - ale nimi i płytą może być.

Sprawdź je memtestem86.

Jak dobre to odsadź I bank jedną kością i zobacz.

Pożycz dobrą PC3200 włóż do I banku i sprawdź.

Większość takich usterek to wina pamięci.

(Draco27) #9

instaluje jeszcze raz tym razem blad w momencie wprowadzania hasla administratora i ani wpisanie czegos albo niczego ie pomaga a za chwile win23k.sys blad jak zwykle on robi problem i zrzut pamieci fizycznej ja nie mam juz sily do niego :frowning:

(JNJN) #10

Czyli

zresetuj bios baterią 30 minut - pamięć ustaw na SPD lub auto

pamięć

dysk

Problemem mogą być stery do sata - pobierz najnowsze ze strony producenta płyty(do twojego modelu).

Instaluj XP z płyty zintegrowanej XP z SP2 - powinien nie wołać o stery do sata.

(Draco27) #11

kurde mam z sp1 bios jest na auto sprobuje jeszcze ze sterami od sata ale te byly z producenta strony a jak sie posluzyc tym memtestem dokladniej ??

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 18:28

o naprzyklad jeszcze podczas instalki wyswietla mi “nie mozna skopiowac” ale zakazdym razem cos innego …

(JNJN) #12

A tyle razy było że nie będę pisał.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=340&t=47

Sciągasz program i program utworzy dyskietkę startową 1.44 MB.

Ustawiasz bootowanie na Flopy i startujesz program z dyskietki,pełna automatyka - ma być zero błędów,testuj 2 do 3 godzin.Test pracuje w pętli cały czas.

Ale program nie wykrywa wszystkiego(między innymi konfliktów) i należy założyć inny sprawny moduł i sprawdzić

(Draco27) #13

heh poradzilem sobie sam ale wyswietlilo mi juz 10 pozycji na czerwono!! to chyba niezadobrze co na 1023,8 1023,9 mb nie pomylka 9190 bledow !!

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 19:14

poprawka po 27 minutach 21567 bledow to znaczy ze takjakby juz martwe naszczescie sklep jest wporzadku i zamowili juz nowe no i byli jeszcze w sklepie o 19 w sobote :smiley: zajebisty plus dla komputronika z Leborka oby wiecej takich bezproblemowych sklepow.Pozatym juz nie pierwszy raz biora i nie stwarzaja problemow z walnietym sprzetem.

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 19:56

po godzinie 45657 dalej nie ma sensu :smiley:

Złączono Posta : 18.09.2005 (Nie) 12:27

a jeszcze pytanie czy mozee byc to wina ustawien?? nigdzie nie slyszalem zeby geile UltraX 2x512 mialy konflikty z gigabyte ga-k8nxp-sli …

(Stan1969) #14

Miałem kiedyś podobne problemy z kilkoma płyrami głównymi i Bartonem 2,5 . Pomogła wymiana pamięci

(Draco27) #15

zastanawiam sie bo zamowili mi w sklepie juz nowki ale jakby sie pojawil znow taki problem to mogloby wyjsc na to ze to nie wina kosci.Chociaz nie chce mi sie wiezyc ze plyta gigabyta z nForcem4 z serii sigma miala problemy z geilami no w koncu to dwie dosc znane firmy.Mam nadzieje tylko ze byla to wada fabryczna i ze nastepne beda juz wporzadku.

(Stan1969) #16

Z Bartonem nie chciały mi działać poprawnie 3 ruzne pamięci dopiero wymiana na GoodRamy przyniosła dobre rezultaty procek chodzi mi na 3,2 bez zadnych zwisów w trakcie reinstalacji czy resetów w trakcie przacy

(Draco27) #17

ale to niezalezy moim zdaniem od procka a w szegolnosci od plyty glownej na niej masz chipset i to on jest za to odpowiedzialny

ale zeszlismy z tematu czy ktos wie czy te kosci geile 2x512 hyperx cl2 400 moga miec konflikt z gak8nxp sli gigabyta ?? jakies sugestie albo wlasne przezycia ?? help

(Stan1969) #18

Tak bo pamięci nie wspułpracowały dobrze z cipsetami płyty głównej bądz były uszkodzone (nowe) nieraz i tak bywa . Odpowiedni dobór i wszystko działa. Błędy pamięci objawiają się błędami przy instalacji nagłymi resetami kopma. Instalator systemu jest testerem podzespołów komputera jeśli coś się psuje to ten komp nie jest w pełni sprawny. Sprubuj uruchomić jakąś wersje LINUKSA działającą z płytki i troche na niej popracować .

(JNJN) #19

No więc tak,generalnie na markowych płytach i z markowymi pamięciami nie powinien wystąpić problem niezgodności,ale to tylko teoria - takich przypadków zdarza się z 5 na 100,wtedy ratuje tylko wymiana pamięci na inny model.

I procek nie ma tu nic do tego - problem występuje między płytą a pamięciami lub między modułami pamięci.

Do poczytania.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

(Draco27) #20

wiecie co sie okazalo ze napiecie trzeba bylo tylko podniesc o 0,2 v bo ultrax ppotrzebuja 2,8v napiecie a nie 2,6 hehe