Instalacja xp-słaby komp

witam kolega chce sobie zainstalować windowsa xp pro sp2 na takim kompie

procesor duron 700 mhz

pamięć 128 mb

czy windows będzie dobrze chodził???

Chodzić będzie chodził ale nie tak jak pewnie kolega by chciał :wink:

po wyłączeniu wszelkich bajerków, cukierków i upiekszaczy - da się pracować. choć oczywiście nie można liczyć na odpowiedni komfort.

mało ramu …

co najmniej 512 ale zapomnij o jakimś konkretnym graniu …

na taki sprzęcik polecam zawsze win 2k + sp4… to z serii NT

lub (jeżeli nie chcesz nt) to poczciwy win 98 + sp2 ;]

ładnie wygląda i smiga … jeszcze w coś pograsz

Dlaczego ty zawsze polecasz win2000?? On naprawde jest lepszy od XP??

wydajniejszy [mniejsze wymagania] od xp :lol:

Przecież na takim komputerze to bezsens instalować xp dwa dni po optymalizacji płynnie pochodzi a potem bedzie płacz że komputer muli…

Tylko że ja właśnie przeczytałem że xp i 2000 mają takie same wymagania :slight_smile:

na 433 miałem xp i 2000 i szczerze z doświadczenia mogę ci powiedzieć ze 2000 jest lepszy lepiej sie sprawuje …

sprawdź sam ;]

najlepszy bylby win’98 pro z nieoficjalnym sp4-chodzi tak samo jak xp , a da sie zainstalowac na 1gb hdd,mowie z autopsji-pIII 667/256mb/2.6gb hdd/dvd i smiga czasem szybciej niz xp na 2x mocniejszym kompie

clockwork napisał

chyba coś pomieszałeś sp4 to jest do win 2000 a do win 98 jest sp2(nieoficjalny)

ano, pomieszalo mi sie,hehe,za duzo kompow z roznymi os

dokladnie win98 SE sp2.1a

Hmmm…dosyć trudno o jednoznaczną odpowiedz. Ja powiem tak jechalem na takim sprzęcie przez około 0,5 roku na XP SP2 i powiem, że chodził całkiem w miarę, tylko oczywiście niezbędne jest odpowiednio dobrane oprogramowanie.

Lecz najlepszym byłby na ten kompik 98 SE + nieoficjalny Sp2.

No tylko że na windows 98 niedziałają już niektóre gry i programy :frowning:

jakbys dołożył jescze z kość ramu 256 to by chodził nie najgorzej.

Ja postawiłem XP na :

celeron 333mhz

384 sdram

Geeforce 2 64mb

i dosyć długo na nim pracowałem i sie nie skarżyłem i gierki takie jak quake 3 na nim chodziły :slight_smile:

Będzie chodzić ale żadnej gry nie odpalisz polecam ci na takiego kompa tylko Windows 98 mialem takiego kompa tylko że procek 450mhz z 192 pamieci i Xp chodził ale w gry lub coś innego nie dało się zrobić.