Instalacja xp-słaby komp

(klonmarcin) #1

witam kolega chce sobie zainstalować windowsa xp pro sp2 na takim kompie

procesor duron 700 mhz

pamięć 128 mb

czy windows będzie dobrze chodził???

(Rlk120) #2

Chodzić będzie chodził ale nie tak jak pewnie kolega by chciał :wink:

(Szkudlarek) #3

po wyłączeniu wszelkich bajerków, cukierków i upiekszaczy - da się pracować. choć oczywiście nie można liczyć na odpowiedni komfort.

(Idczarek) #4

mało ramu ...

co najmniej 512 ale zapomnij o jakimś konkretnym graniu ....

na taki sprzęcik polecam zawsze win 2k + sp4.... to z serii NT

lub (jeżeli nie chcesz nt) to poczciwy win 98 + sp2 ;]

ładnie wygląda i smiga ... jeszcze w coś pograsz...

(dean999) #5

Dlaczego ty zawsze polecasz win2000?? On naprawde jest lepszy od XP??

(D@widoS) #6

wydajniejszy [mniejsze wymagania] od xp :lol:

Przecież na takim komputerze to bezsens instalować xp dwa dni po optymalizacji płynnie pochodzi a potem bedzie płacz że komputer muli...

(dean999) #7

Tylko że ja właśnie przeczytałem że xp i 2000 mają takie same wymagania :slight_smile:

(Idczarek) #8

na 433 miałem xp i 2000 i szczerze z doświadczenia mogę ci powiedzieć ze 2000 jest lepszy lepiej sie sprawuje ...

sprawdź sam ;]

(Jjoasz) #9

najlepszy bylby win'98 pro z nieoficjalnym sp4-chodzi tak samo jak xp , a da sie zainstalowac na 1gb hdd,mowie z autopsji-pIII 667/256mb/2.6gb hdd/dvd i smiga czasem szybciej niz xp na 2x mocniejszym kompie

(Idczarek) #10

clockwork napisał

chyba coś pomieszałeś sp4 to jest do win 2000 a do win 98 jest sp2(nieoficjalny)

(Jjoasz) #11

ano, pomieszalo mi sie,hehe,za duzo kompow z roznymi os

dokladnie win98 SE sp2.1a

(Kosior6) #12

Hmmm...dosyć trudno o jednoznaczną odpowiedz. Ja powiem tak jechalem na takim sprzęcie przez około 0,5 roku na XP SP2 i powiem, że chodził całkiem w miarę, tylko oczywiście niezbędne jest odpowiednio dobrane oprogramowanie.

Lecz najlepszym byłby na ten kompik 98 SE + nieoficjalny Sp2.

(dean999) #13

No tylko że na windows 98 niedziałają już niektóre gry i programy :frowning:

(Members92) #14

jakbys dołożył jescze z kość ramu 256 to by chodził nie najgorzej.

Ja postawiłem XP na :

celeron 333mhz

384 sdram

Geeforce 2 64mb

i dosyć długo na nim pracowałem i sie nie skarżyłem i gierki takie jak quake 3 na nim chodziły :slight_smile:

(_M@ciek88_) #15

Będzie chodzić ale żadnej gry nie odpalisz polecam ci na takiego kompa tylko Windows 98 mialem takiego kompa tylko że procek 450mhz z 192 pamieci i Xp chodził ale w gry lub coś innego nie dało się zrobić.