Instalacja XP trwająca bez końca

Witam,

Uaktualniałem XP Home do Professional i na końcu instalacji komputer uruchamia się od nowa i pisze ponowne uruchamianie instalatora i później znowu instaluje urządzenie sieć itd. i tak w kółko . Wyjąłem płytę ale prosi o włożenie jej. Nie mogę sformatować dysku gdyż mam tam ważne dane. Jak to rozwiązać? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Jednak będziesz musiał przenieść dane na inną partycję.Jeśli jej nie masz to utwórz.Professionala instaluj na czystej partycji.Wystąpiła jakaś niezgodność ,być moze Service Packów.

Jak mam utworzyć partycję i przenieść dane nie mogąc uruchomić systemu?

Skopiuj na płyty DVD,lub inny nośnik.Przestawiłeś bootowanie w BIOS-ie ponownie na HDD ?

Nie mam systemu, gdyż on cały czas próbuje od nowa instalować to uaktualnienie. Więc jak mam skopiować te pliki?

Spróbój naprawić system z płytki.A system masz tylko podczas aktualizacji musiał wystąpic jakiś błąd.

Niesttety gdy uruchamiam system z płyty XP to nie ma konsoli naprawiania i chce żebym wybrał partycję i zainstalował na niej system.

W trybie awaryjnym próbowałeś go włączyć? Aby naprawić system Windows XP bez utraty danych, należy zrobić to, co jest przedstawione poniżej:

  1. Wchodzimy w BIOS (najczęściej przez klawisz Del), ustawiamy, aby komputer startował z płyty, zapisujemy ustawienia i wkładamy płytę do napędu.

  2. Uruchamiamy komputer ponownie i naciskamy dowolny klawisz, gdy pojawi się nam napis “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD lub DVD”.

  3. Rozpocznie się indetyfikacja sprzętu, po tej indetyfikacji mamy do wyboru trzy opcje. Wybieramy tą pierwszą, tj. "Aby rozpocząć instalację systemu Windows XP, naciśnij klawisz ENTER.

  4. Potem pojawi się okno z potwierdzeniem licencji, wciskamy klawisz F8.

  5. Poźniej pojawią nam się dwie opcje, znów wybieramy pierwszą, tj. “Aby przystąpić do naprawy zaznaczonej instalacji Windowsa XP naciśnij R” i naciskamy klawisz R.

  6. Teraz zacznie się kopiowanie plików.

Tryb Awaryjny nie działa. Wywala że “Instalator nie może działać w Trybie Awaryjnym”.

A płytkę masz w napędzie? Wysuń ją i spróbój wtedy włączyć tryb awaryjny.Spróbój zrobić tak jak ci opisałem :-).A jeżeli ci sie i to nie uda to będziesz musiał załatwić sobie płytke z Linux LiveCD. Następnie skopiować na nośnik pamięci wszystkie ważne dane i zainstalować windowsa od nowa .

Dostałem się do tej konsoli. I użyłem polecenia chkdsk /p lecz ono nic nie wykazało.

Ściągnij sobie Ubuntu Live CD, zabootuj, skopiuj dane, sformatuj partycję, wrzuć system od nowa i po problemie. Zapamiętaj też sobie, że ważnych danych nie trzyma się na partycji systemowej, tylko na osobnej partycji, a najlepiej na osobnym dysku, bo wtedy nie trzeba przynajmniej jak koń pod górkę kombinować, żeby te plik odzyskać.

OK spróbuję z tym Ubuntu. Dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanie: Czy może to być spowodowane porysowaną płytą z Windowsem? A co do danych ten komp to laptop więc muszę zewnętrzny dysk kupić

Raczej nie jest to wina porysowanej płyty, bo już na etapie instalacji tekstowej kiedy są kopiowane pliki sypałby błędami, że nie może skopiować jakiegoś tam pliku. Do tego dysku zewnętrznego, dobrą sprawą byłoby nawet wyposażenie się w jakiś program umożliwiający tworzenie backupów wybranych plików i folderów lub całego systemu operacyjnego, co będzie bardzo pomocne w razie crashu systemu, bo np. jeżeli okaże się, że konieczny jest reinstall systemu, bo nie będziesz musiał poświęcać kilku godzin na postawienie systemu i wgranie całego softu, bo wystarczy, że podłączysz dysk zewnętrzny, zabootujesz płytkę recovery i dzięki kopii zapasowej całego systemu po parunastu minutach będziesz miał sprawny system razem z całym softem i sterownikami. Dobrymi programami do tego są np. Acronis True Image Home, albo Norton Ghost. Właśnie mam u siebie zainstalowanego Acronisa True Image 2010(miałem też Ghosta, ale Acronis bardziej przypadł mi do gustu), i z czystym sumieniem mogę go polecić, między innymi ze względu na tzw. opcję piaskownicy, dzięki której w razie zainfekowania systemu, wystarczy wyłączyć opcję piaskownicy, wskazać aby nie wprowadzał zmian i po problemie, oraz ze względu na płytę recovery, dzięki której w razie crashu systemu można przywrócić cały backup systemu, lub konkretny plik systemowy.

Dziękuję wszystkim za pomoc

rix98 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ściągnij i wypal Linuxa na płytę i za jego pomocą sformatuj dysk. Jest darmowy, więc nie ma problemu z dostępnością :slight_smile: