Instalacja XP z automatycznym wpisywaniem kodu

Witam

Zastanawiam się czy można zrobić płytke instalacyjną xp, żeby podczas instalacji nie trzeba było wpisywać seriala.

Oraz jak można zintegrować najnowsze poprawki z windowse z płyty.

NIE CHODZI MI O PROGRAM nlite! !!

nLite - tylko

przecież to nielegalne chyba ;]

czemu nielegalne? :slight_smile:

Windows często mi się psuje i nie chce mi się przy instalacji cały czas wpisywac tego kodu :/.

W office 2003, wystarczy włóżyć płytę cd (z officem- oczywiście) do napędu i wydać polecenie: x:/setup.exe /a i wtedy stworzymy sobie wersje administratorską.

To jest jak najbardziej legalne, a polega jedynie na automatycznym podawaniu niezbędnych informacji bez udziału człowieka w procesie instalacji. Sformułowanie tematu jednakże może mylić… :wink:

Zainteresuj się plikiem “unattend”, tzw. “instalacja nienadzorowana”. Właściwie możesz tam wpisywać wszystko co w systemie jest konieczne do bezobsługowej instalacji systemu. Program znajduje się na płytce instalacyjnej Windowsa: Support\tools\deploy.cab > setupmgr.exe. Możliwości są bardzo duże, nawet możesz scalić poprawki (nie wszystkie), sterowniki itp. Wystarczy poszperać na różnych forach. Wkładasz płytkę i idziesz na “piwo” - nic cię nie interesuje. Ale radzę bardzo dobrze poznać niektóre komendy, gdyż możesz np. sformatować przy okazji wszystkie partycje dysku - a tego byśmy nie chcieli. Ja używam “unattend” jedynie, by zainstalować system na innej partycji co “Program Files” i “Document and Settings”: proste, jak but. Dla przykładu podam ci mój plik:

;SetupMgrTag

[Data]

AutoPartition=0

MsDosInitiated=“0”

UnattendedInstall=“Yes”

[unattended]

UnattendMode=ProvideDefault

OemPreinstall=No

TargetPath=\WINDOWS

ProgramFilesDir=“D:\Program Files”

CommonProgramFilesDir=“D:\Program Files\Common Files”

[GuiUnattended]

AdminPassword=*****************************************

EncryptedAdminPassword=Yes

OEMSkipRegional=1

TimeZone=100

ProfilesDir=“D:\Documents and Settings”

[userData]

ProductKey=****-****-****-*****-*****

FullName="******"

OrgName="*****"

[identification]

JoinWorkgroup=GRUPA_ROBOCZA

[Networking]

InstallDefaultComponents=Yes

To oznacza, że nie muszę wpisywać klucza, Windows zainstaluje się na dysku “C”, zaś “Program Files” i “Document and Settings” będzie na dysku “D”.

A tak poza tym, już z tego nie korzystam. O wiele lepsze jest zrobienie obrazu dysku przez np. Ghosta. Raz, a dobrze pomęczysz się by dobrze zainstalować system i go skonfigurować, a potem spokój. Gdy coś padnie, dosłonwnie po paru, lub maksymalnie po kilkunastu minutach masz nowy, świeżutki system z wszystkim co trzeba.

Pozdrawiam

Dzięki za pomoc ! :slight_smile: