Instalacja XP z dysku twardego - jak?

Witam wszystkich!

Być może ktoś z Was miał podobny problem co ja.

Po półtora roku system (XP Home) w moim laptopie (HP Compaq nx7400) się wysypał. Mechanizm odzyskiwanie poprzez przejście do konsoli odzyskiwania (klawiszem F11) przy starcie też nie działa - prawdopodobnie wysypała się partycja recovery. Widzę tylko czarny ekran.

Niemniej jednak nagrałem zaraz po kupnie laptopa płytę DVD przy pomocy programu HP. Jest na niej instalka XP i sterowniki.

Struktura katalogów wygląda następująco, gdzie X to litera napędu:

X:\I386 --> XP

X:\SwSetup --> Drivery

Wie ktoś z Was może jak uruchomić instalatora XP z tej płyty, żeby sformatował mi dysk C i wgrał od nowa system? Jestem ewentualnie w stanie zgrać oba te foldery na niesystemową partycję. Ale nie bardzo wiem jak przejść przed startem systemu do DOSu, żeby odpalić instalator z tej partycji.

System w laptopie się ładuje. Dopiero po kilku minutach zawisa (nawet zegar się nie aktualizuje).

Zależy mi na szybkim postawieniu mojego kompa na nogi, na Hotline z HP po płytki ze sterami i winem mogę dzwonić dopiero w poniedziałek.

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Spróbuj odpalić konsole jeżeli Ci się uda to wejdź na płytę i poszukaj pliku setup.exe

Opcjami “dir” i “cd”

Jeżeli nie dasz rady a masz stacje dyskietek to zrób u kogoś dyskietkę startową i boot z dyskietki.

Jeżeli nie masz stacji pożycz od kogoś win xp i dograj do instalki stery sata w programamie nlite i boot z płyty. Reszta poleci jak z płatka :wink:

Konsolę jestem w stanie odpalić tylko w trybie awaryjnym. Pliku setup.exe nie mam w i386 :frowning: Próbowałem opdalać winnt32.exe ale wtedy odpala się od razu instalator, nie jest uruchamiana konsola gdzie można wybrać na jakiej partycji zainstaluje się system, które sformatować itd.

Floppa mój laptop nie posiada.

Płytę instalacyjną posiadam tylko do wersji XP Pro, chciałem zainstalować jednak oryginalną windę z laptopa. Gdybym miał ją na bootowalnym CD to nie miałbym problemu ze zrobieniem porządku na moim kompie :wink:

Bo najprawdopodobniej ten instalator domyślnie uaktualnia system który jest już zainstalowany.

Zadzwoń do HP, na ich stronie znajdziesz numer, poproś ich o przysłanie płyt. Będziesz musiał podać numer seryjny laptopa. Dostaniesz 2 płyty - standardową instalację XP i drugą ze sterownikami.

********

sorry, nie zauważyłem ostatniego zdania ;/ oczy bolą od monitora już :slight_smile:

Ta płyta recovery powinna być bootowalna, więc powinno się załadować normalnie przy starcie kompa.

Dzięki za info.

Najpierw poczatowałem sobie z konsultantem z USA i też kazał zamówić płytki. Na drugi dzień je zamówiłem :slight_smile: Niestety muszę się uzbroić w cierpliwość i poczekać jeszcze 2 tygodnie gdzieś, bo idą z Węgier.

Z tego co kojarze to, płyty recovery zawierają już w sobie wszystkie sterowniki oraz mają domyślnie wybrane gdzie ma się system zainstalować. Najprawdopobniej jest to coś podobnego do obrazu dysku. Powinna ta płyta recovery przywrócić Ci Windowsa do stanu gdy otwarłeś go z pudełka.