Instalacja XP z pendriva

Muszę zainstalować system XP z pendriva. Przeglądałem już wiele sposobów, niestety nie chciały działać. Posiadam VMware 7(żeby zabootować z USB zamontowałem w nim obraz ISO “plpbt”, to taki jakby menedżer rozruchu dzięki któremu można zabootować z usb), i na nim testuję poszczególne sposoby. Jedyne które dały efekt to:

  1. http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdr … try2867054 i odpalenie z poziomu tego systemu instalki lecz gdy odpalam plik winnt.exe z folderu i386 dostaję angielski komunikat, chodzi tam o coś że instalator musi wiedzieć gdzie znajdują się pliki instalacyjne. Więc wskazuję PRAWIDŁOWO folder C:\I386(w którym z resztą znajduje się winnt) daję enter i wyskakuje błąd, że instalator nie znalazł plików instalacyjnych i musi przerwać instalację.

  2. WinSetupFromUSB. To program który tworzy specjalną instalkę na pendrivie. Odpala się, wszystko ładnie idzie tylko niestety przy kopiowaniu plików bardzo mocno zwolnił(aktualnie już 4 godziny się kopiuje i jest 88%) ale ani na chwilę się nie zatrzymał, wszystkie pliki powoli lecą po kolei do przodu. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy to wina maszyny wirtualnej, czy może tego menadżera “plpbt”, samego sposobu czy może wreszcie pendriva(ale wątpię, co prawda nie jest demonem szybkości ale aż tak źle nie jest). Mam nadzieję że to wina maszyny, niestety nie mogę tego sprawdzić na fizycznym komputerze, będę miał jedyną okazję jutro czy pojutrze.

Dodane 04.02.2010 (Cz) 20:35

Na i ten sposób również zawiódł. Proces kopiowania dobiegł końca, drugi etap(graficzny) również pomyślnie się skończył i leżę na ostatnim etapie. Zgodnie z zaleceniem znów bootuję z pendriva, wybieram Second… i mam kilka wpisów. Biorę pierwszy i błąd: Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: C:\WINDOWS\system32\hal.dll . A więc kopiuję go przy pomocy konsoli odzyskiwania i to samo. Ale próbuję ostatniego koła: w menu rozruchu jest wpis: Try entries below if getting HAL.DLL not found errors. A więc próbuję po kolei włączać wszystkie 6 wpisów i po każdym dostaję kolejny błąd: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk. Mam już tego dość. Jak zrobić tą instalkę z pendriva?

Spróbuj programem USB Multiboot, wiele razy przy jego pomocy tworzyłem pendriva z instalką XP.

Tu jest jakaś instrukcja jego obsługi, podczas opcji formatowania pendriva radze nie wybierać NTFS tylko FAT32.

radzę zastosować się do tego punktu zaraz po stworzeniu bootowalnego pendriva, a nie dopiero po wystąpieniu błędu, nikt chyba nie lubi instalować systemu kilka razy pod rząd :slight_smile:

Spróbuję, tylko dlaczego FAT32 zamiast NTFS? Starsze kompy mogą nie odpalać czy co?

http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win … pendrivea/

:slight_smile:

Na niektórych komputerach może nie wystartować instalacja.

Właśnie tej strony szukałem żeby ją podać :slight_smile: