Instalacja XP z pendriv'a

Mój problem polega na tym, że po załadowaniu plików Windowsa przez instalator wybieram ENTER w celu instalacji i pokazuje się komunikat “Włóż dysk Cd oznaczony etykietą,  Dysk Cd-ROM dodatku Service Pack 3 systemu Windows XP do stacji dysków”

Napęd jest zepsuty i nie wiem co zrobić. 

Zainstalowany jest Win 7. 

Musisz ustawić w biosie aby przy starcie uruchamiany był najpierw program z pendrive, a nie z płyty CD.

(domyślnie jest ustawione aby najpierw uruchamiany byłl program z CD)

Mam tak ustawione. 

To się dzieje przy wyborze opcji naprawy i instalacji, wcześniej Windows załadował pliki z pendriv’a/

Nie jestem pewien jak by to było w Twoim przypadku bo nie sprawdzałem, ale ja np. założyłem dysk wirtualny i na nim wypakowałem instalacje Windowsa.

Do tworzenia wirtualnych napędów jest wiele programów w tym także darmowych.

Ja np. używam alkohol120% (nie jest darmowy)

Tu  mały wybór:

http://www.dobreprogramy.pl/Emulatory-napedow-CDDVDBluray,Programy,Windows,229.html

Po zainstalowaniu dysku wirtualnego klikamy na niego prawym klawiszem i wybieramy opcję:

zamontuj obraz—>wybierz i wskazujemy plik  instalacyjny z rozszerzeniem .iso

Polecenie zamontuj obraz jest równoznaczne z poleceniem włóż płytę do stacji dysków.

Polecenie wymontuj obraz oznacza to samo co wyjęcie płyty ze stacji dysków.

W wielu sytuacjach uruchamianie instalacji Windowsa z takiego dysku lub aktualizacja konkretnych plików całkowicie wystarcza. W każdym bądź razie gdy jestem proszony o włożenie płyty do stacji dysków, to wskazuję właśnie ten dysk wirtualny na którym są potrzebne pliki.

Jedyną  wadą takiego dysku jest, to że działa tylko pod Windowsem, a zatem przy uruchamianiu komputera nie jest widoczny.

Po kliknięciu na taki dysk otwiera mi się okno instalacyjne Windowsa, a w nim:

System Microsoft Windows XP - Zapraszamy!

Co chcesz zrobić?

Zainstaluj system…

Dowiedz się więcej…

Zainstaluj opcjonalne…

wykonaj zadania dodatkowe…

Sprawdź zgodność…