Instalacja XP z pod Linuxa na instalke z XP CD

Witam.Kupilem Laptopa Della kilka miesiecy temu z sytemem Vista.Kolega mi postawil sytsem XPka z pod linuxa.Mam zapytanie czy jest mozliwos zainstalowania systemu Xp z CD czy znowu z pod LINUXA.Mam problem bo system, ktory kolega mi zaistalowal bardzo sie czesto wieszal i chce samodzielnie zainstalowac Profesionalla a nie Home Edition - a nie znam Linuxa wogole.Bardzo prosze o porady i podpowiedzi.Pozdrawiam

dane laptopa:Procek 1.8 Intel

2 gb ramu i 160 Hdd

jak spod Linuxa?? masz XP jako Virtualny system w Linuxie ??

Oniryczny.Ja sie na tym nie znam.Kumpel podlaczyl dysk czy lapopa co ma Linuxa i zaczal instalowac system Xpeka - kolega mnie ostrzegal zebym sam nie instalowak system bo w pewnym momencie bedzie problem z brakiem HDD - system nie bedzie widzial dyskow.Jak to on robil nie wiem.Dla tego zadaje pytanie czy bede mogl w sposob cywilizowany wrzucic instalke z Cd i zainstalowac Xpka…Pozdrawiam

Oniryczny.Nie mam wogole zainstalowanego na HDD LINUXA

Włącz botowanie z płytki włóż XP do stacji dysków a dalej już się zorientujesz jak to leci. Wszystko jest napisane więc nie powinieneś mieć problemów

Kirek90

Autor może mieć w laptopie dysk SATA, a domyślnie instalator XP nie wykrywa dysków na tym interfejsie. Trzeba mu podawać sterowniki do SATA z dyskietki. :lol: , a że ten lapek raczej na pewno nie ma FDD…

komputer1979

Spróbuj jeszcze na tym XP HE (jeśli jeszcze masz) zainstalować program nLite. Służy on do przygotowywania własnej płytki instalacyjnej XP. Można wtedy zintegrować sobie sterowniki do SATA, a przy okazji można wywalić kilka niepotrzebnych rzeczy z systemu (nawet IE, choć jest to niezalecane- aplikacje się wywalają). Jak zintegrować ten sterownik musi ci wytłumaczyć ktoś inny (sam nigdy tego nie robiłem).

P.S.

Oryginalny? :smiley: :twisted: