Instalacja XP z USB - notebook MSI U270

Witam.

Chcę zainstalować Windows XP na nowym notebook’u MSI Wind U270. Problem w tym ze tego typu sprzęty nie posiadają CD-Romu i instaluje Windows za pomocą Pendrive. Przygotowałem pendrive wg. tej strony http://walendowski.com/2009/02/19/instalacja-windows-xp-z-usb-pendrive-a-karty-pamieci-flash Windows jest nagrany na pamięci flash tylko problem pojawia się w momencie instalowania Windowsa na MSI. Przy instalowaniu widzi tylko jedną partycje i jest to właśnie pendrive, nie widzi wogóle dysku notebooka. Ustawiłem bootowanie #1 - massive memory #2 - dysk twardy. Próbowałem też innych konfiguracji bootowania. Jak mam zrobić, żeby w momencie instalowania Windowsa pokazały się partycje (obszar) do zainstalowania systemu. Proszę o Pomoc

Pozdrawiam.

Ustaw #1 jako USB-HDD.

albo zmienić tryb pracy dysku z ahci/sata na ide/ata

to jest jedynie rozwiązanie bo ten sprzęt nie jest przygotowany dla xp ani dla visty jedynie tylko dla win7

Do wyboru jest tylko massive memory i HDD

No to pozostaje jednak “massive mamory”. Może jeszcze rada “pawcio1212” pomoże? Zmianę dokonuje się w BIOSie (jeśli jest tam taka opcja?).

Generalnie jednak radzę powrócić do firmowego Windows’a 7, ponieważ sterowniki do XP-ka (dla tego netbooka) mogą być nieosiągalne.

A mogę liczyć na jakąś rade jak zainstalować Windows 7 na tym notebooku?

Napisałeś na początku, że to “nowy” netbook (nie notebook), więc powinien mieć tzw. partycję Recovery z systemem firmowym, czyli Windows’em 7, gotowym do przywrócenia właśnie z tej partycji. Podczas startu komutera należy nacisnąć odpowiedni klawisz(e) - czasem dwa, aby wejść do tej operacji. Niestety, nie wiem jaki(e), ale powinien być w instrukcji odpowiedni rozdział.