Instalacja xp zamiast visty w hp, jak?

Witam wszystkich , potrzebuję konkretnej pomocy w usunięciu visty i zainstalowaniu xp na komputerze hp pavilion , problem polega na tym że instalacja w momencie bootowania z cd kończy sie komunikatem disk boot failure , instalacja z poziomu windows kończy się komunikatem że nie można bo jest nowszy system . Trochę już czytałem o tym między innymi aby w biosie wyłączyć scsi lub ahcp , jednak w tym biosie tego nie ma. Jeden raz nam się udało ( bo to komp kolegi jest) zainstalować xp na jego dysku , zrobiliśmy to na moim kompie ale niestety u niego nie działał , brak pliku ntdrl czy coś takiego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Musisz zintegrować sterowniki SATA z płyta instalacyjną XP,tego właśnie brakuje systemowi podczas instalacji.Temat poruszany wielokrotnie na forum,poszukaj a znajdziesz odp.nawet stricto pod HP.

Czyli po prostu w google wpisac sata driver hp i pobrać , zintegrować programem nlite i instalować ? czy są inne stery sata do xp i inne do visty , czy to już nie ma znaczenia?

Musisz znaleźć stery SATA dla XP pod płytę główną lapka,jaka to płyta,to powie Ci Everest.Dokładnie,zintegrować Nlitle i postawić system,tylko pytanie czy wszystkie inne stery będą pod ten model,wiem że różnie z tym bywa.

To nie lapek tylko stacjonarny i mam nadzieje ze jednak będą stery ok ,narazie dzięki zabieram sie za szukanie.

Niestety nie działa, instalator ruszył i już się cieszyliśmy ale po skopiowaniu plików pokazał się niebieski ekran blędu i koniec , czy są jeszcze jakieś możliwości , może nowy bios ?

Dodane 14.11.2009 (So) 19:17

Czyałemjeszcze że kasowanie mbr by pomogło ?