Instalacja XP'ka na Laptopie Acer

Witajcie. Mam problem, potrzebowałem zmienić system w laptopie Acer i napotkałem problem, a mianowicie jak wkładam płytę z XP to w momencie wyboru dysku (podczas instalacji) nic tam nie ma (dysk jest na sata i na 100% jest sprawny. Co mogę zrobić?? jak zainstalować tego XP’ka??

w biosie płyty botowanie musisz ustawić na napęd cd,dvd

przy starcie kompa F8 lub delete w zależności…

to już zrobiłem - proszę nie robić ze mnie głąba. Tylko jak zacznie instalacje to

To jest już w tym oknie po zaakceptowaniu licencji gdy trzeba wybrać dysk.

A sterowniki do sata zainstalowane na samym początku instalki pisze czy chcesz zainstalować inne sterowniki powinno być tak no i wskazać z kąd ma je wziąść może sie myle ale ?, nowe płyty tego już nie wołają ale laptop ?

Wejdź do BIOSU i poszukaj System configuration (lub podobnie) a tam poszukaj SATA Native Support (lub podobnie) i to zapewne będzie Enabled, więc przełącz na Disabled co wymusi na kontrolerze dysku tryb zgodności…

Przede wszystkim o nic takiego nie pytało, po drugie wiem że wypadało by je zapodać, ale w jaki sposób mogę to zrobić skoro nie mam nawet stacji dyskietek, a większość takich sterów można ściągnąć tylko w wersji na FDD.

Czytaj podczas instalki na dole na samym początku tam to pisze a sprubuj wrzucić na drugą partycje te stery lub z pendrive prubuj,czyli system miałeś na płytkach typu recowery same wsio robiły bo jak inaczej

pierwsze rozwiązanie:

stacja dyskietek pod usb

ściągasz stery do laptopka ze strony acera

uruchamiasz progsa i wgrywa ci pliki na FDD

przy uruchamianiu instalacji wciskasz F6

proste :wink:

drugie rozwiązanie:

nlite+stery ze stronki+ultraiso+płytka z xp

wyodrębniasz pliki z obrazu ze sterów

uruchamiasz nlite

dodajesz te stery jako tryb tekstowy

robisz nowy obraz płytki bootowalnej

nagrywasz

instalujesz ;}

p.s.

normalnie k… kocham ACER`a i jego laptoki…

sterowniki można zgrać na klucz USB… co to znaczy że są na FDD?

Floppy Disk Drive

pozatym, dostarczane są jako archiwum z plikiem exe a w nim jest obraz bootowalnej dyskietki… proste…

poza tym… kochany XP szuka FDD…

a mógłbyś rozpisać tą metode?? - tzn w jaki sposób mam dodać te pliki?? - tzn jak to mam zrobić bo nie bardzo rozumiem tekst “dodajesz te stery jako tryb tekstowy”??

ehh… poszukaj trochę na google bo dokładnie nie pamiętam…

ale jak już zgra ci pliki na dysk… pokaże ci się lista opcji do kliknięcia

wybierasz z niej dodaj sterowniki i utwórz obraz bootowalny

pokaże ci się opcja dodania sterowników

wybierasz katalog ze sterami (muszą być tam same stery z obrazu FDD)

wybierasz na górze dodaj jako sterowniki trybu tekstowego (!)

zaznaczasz wszystko z listy

i jedziesz dalej ;}

Dokładnie XP szuka FDD, a ja nie mam stacji na USB. Więc możesz pomóc i opisać tą drugą metodę co napisałeś wcześniej??

Wiem co to znaczy FDD :lol:

A widzisz sądziłem że są to po prostu pliki sztuk kilka w jakimś zipie czy coś…

U mnie w biosie mam wałczoną funkcję USB dla dosa i wsadzony w USB pen zgłasza się w systemie jako napęd B: (tylko że trzeba z nim włączyć komputer) ale mam stacjonarny komp a nie laptop,

A kolega próbował z tym SATA Native Support co napisałem? Nie działa?

Pomogło zrobienie instalki systemu poprzez program nLite z dodaniem sterowników do obsługi SATA dla tego kontrolera. Teraz instalka już normalnie widzi dysk.