Instalacja XP'ka przez USB - no bootable device

Witam!

Ostatnio moja dziewczyna wyciągnęła z szafy swojego starego netbooka Acer Aspire One AOD255, który na pokładzie miał zainstalowanego Windowsa 7. System chodził troszeczkę wolniej więc postanowiłem, że zainstaluje starego dobrego XP’ka. Komputer nie posiada napędu CD/DVD więc moja pierwsza myśl to instalacja systemu z USB. Sprawdzam w BIOSIe - jest! Zakładka “USB-HDD”. Ucieszony ściągnąłem program RUFUS, podpiąłem swojego pendrive pod komputer i jednym kliknięciem sformatowałem i zgrałem pliki XP’ka. Podpinam pendrive pod netbooka, ustawiam boot na “USB-HDD” i wyskakuje mi komunikat “no bootable device – insert boot disk and press any key”.

Przecież pendriva uczyniłem “bootowalnym”, w czym leży problem?

PS: Dodam tylko, że Linux UBUNTU 12.04 zainstalował się na tym netbooku z USB bez problemu…

Sprawdzałeś tego pendrive na innym komputerze czy faktycznie jest bootowalny?

No to źle utworzyłeś botowalny pendrive… Jak masz drugiego laptopa, możesz spróbować przełożyć dysk twardy z netbooka, zacząć instalację i wyłączyć Acera po pierwszym restarcie…

Już wiele razy pisałem na temat XP i instalacji tego systemu z USB. Tutaj masz krok po kroku co zrobić:

https://www.dropbox.com/sh/mad3f14y1lnhb3f/n1T1To5zOD

Reszta metod z reguły nie działa, a jak zadziała to tylko do formatowania.

Dam ci prosty sposób na XP z pendriva.Wintoflash,DAEMON Tools Lite,nLite.Jeśli masz kopie Xp np: na partycij D.nLitem zrób obraz ISO.Pózniej taki obraz montujesz w wirtualnym dysku Daemon i robisz Wintoflash bootowalnego pena.:slight_smile: Ja tak sobie zrobiłem i działa.