Instalacja Xubuntu; home współdzielony z SUSE 11.4


(system) #1

Witam!

Przymierzam się do instalacji Xubuntu 10.04 LTS x64. Padło na tą wersję dlatego, że LTS mówi samo za siebie, w dodatku kiedyś używałem ubuntu i nie był aż taki zły. Ale jest pewien problem. Otóż - usunę katalog konfiguracyjny xfce, okej. Ale nie chcę usuwać katalogów konfiguracyjnych reszty programów z wiadomych przyczyn. Czy mogą występować jakieś problemy w związku z różnicami wersji pakietów i ich katalogami konfiguracyjnymi?


(matiit) #2

Niestety mogą występować problemy. Da się to pogodzić, ale trzeba się liczyć z tym, że czasem coś może zacząć zgrzytać.


(system) #3

Jeszcze jedno. Czy Xubuntu 10.04 LTS w wersji 64 bitowej to dobre rozwiązanie? Czy może jednak zainstalować wersję 32 bitową?


(matiit) #4

Dobre rozwiązanie. Nie poczujesz i tak za bardzo różnicy.


(roobal) #5

W Xubuntu stwórz nowego użytkownika, będziesz miał osobne katalogi domowe użytkowników i nie ma prawa Ci się nic pomieszać. Na OpenSUSE będziesz korzystał z konta jednego użytkownika, a na Xubuntu z drugiego. Jeśli nie chcesz mieć osobnych konto, to stwórz mimo wszystko nowe konto i przekopiuj konfigi z OpenSUSE i potestuj w Xubuntu jak to będzie działało i jeśli nie będzie problemów, to będziesz mógł spokojnie współdzielić jeden katalog domowy.

Pozdrawiam!


(system) #6

Dziękuję, jedynym problemem był rhythmbox. Został zastąpiony przez exaile ze względu na wtyczkę LastFM. A OpenSUSE tymczasowo się pozbyłem.