Instalacja z dysku twardego - Czy można?

Witam

Czy można skopiować całą płytkę instalacyjną z systemem XP na jeden z dysków logicznych na partycji rozszerzonej, a następnie odpalić instalację z tego dysku ? Partycja podstawowa jest sformatowana i nic na niej nie ma.

Z góry dzięki za konkretne info.

W takiej sytuacji musiałbyś najpier ustawić ten dysk jak pierwszy, aby instalator mógł się uruchomić lub uruchomić kompa z dyskietki rozruchowej i z niej uruchomić instalator. Nie jestem w 100 % pewnien. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

nie można, jak uruchomisz instalatora? chyba że masz dyskietkę startową i w chodzisz w “I386” i tam odpalasz winnnt32 ale nie zawsze sie to udaje. Jeśli masz zestaw 6 dyskietek startowych do “odpalania” instalatora xp to mozna.

Właśnie ściągnąłem sobie ze strony MS plik, który utworzył mi te 6 dyskietek instalacyjnych [w Windzie 98SE wystarczała jedna :o)]. Ale teraz, to chyba równie dobrze będę mógł odpalić instalację z CDROM-u ? Zaraz sprawdzę.

P.S. Cały problem wziął się stąd, że przy ustawieniu bootowania z CDROM-u nie działała mi klawiatura, i nie mogłem odpowiedzieć na komunikat w stylu "naciśnij dowolny klawisz by uruchomić tenże CDROM. "

Możesz skorzystać z jednego z programów do maszyn wirtualnych.

Pozwalają one między innymi na korzystanie z kilku systemów.

Pod tym względem polecam czasopismo Next, szczególnie kilka numerów wstecz.

Jeśli Ci bardzo zależy i nie chce Ci się szukać, mogę wypisać kilka nazw programów z tego czasopisma.

@Kryptos

Przyznam, że nigdy nie korzystałem z Maszyn Wirtualnych. Nie wiem więc czy umiałbym użyć takiej Machiny. Przy okazji zapytam Cię, do czego tak naprawdę służy taka MW ? Kiedyś o tym myślałem, i jedyna opcja jaka przyszła mi do głowy, to skopiowanie zabezpieczonego CDROM-u. Wybacz ignorantowi :o)

P.S. A który to numer Next-u ?, może jest jeszcze do dostania ?

P.S.2 Dla dwóch systemów nie potrzeba dodatkowych programów. Jakby co, to mam do dyspozycji Disk Director Suite 10.0 firmy Acronis. Jest tam programik, który umożliwia - wg. producenta - instalację 100 systemów na kompie. Nie próbowałem :o)

Maszyna Wirtualna to tak jakby drugi komputer. :wink:

Możesz m.in. zainstalować kilka systemów, używając np. Windows XP i przełączać się między nimi bez konieczności ponownego uruchamiania komputera.

W Next 2/2007 w rankingu programów tego typu wygrywa Vmware Workstation 6.0. Program ten jest jednak płatny i dość drogi - 535 zł.

Z programów freeware Next poleca:

Co do obsługi - nie sądze, byś miał problemy. Jeśli jednak takowe wystąpią - od czegoś jest forum, prawda?:wink: