Instalacja z dysku twardego

Witam

Chciałbym zainstalować Viste, ale nie mam DVD tylko CDROM. Będąc u kolegi zgrałem sobie przez sieć zawartość dysku z Vistą do katalogu D:\VISTA. Dysk C:\ sformatowałem. Teraz mam pytanie czy po zbutowaniu z CDROMU FreeDOSa, będę mógł uruchomić instalator Visty? Jeśli nie, to jaki inny system livecd, pozwoli mi na uruchomienie instalatora bezpośrednio z dysku twardego?

O instalcji systemu operacyjnego z dysku to jeszcze nie słyszałem :mrgreen:

jak tak maja wyglądać twoje posty to sobie daruj

Mało prawdopodobne aby udało ci się zainstalowac viste w ten sposób… ale jako, że masz CD-R to zawsze możesz skorzystać z nLite i wtedy vista zmieści się na CD więc to jest chyba jedyne rozsadne rozwiązanie o ile nie chcesz kupowac DVD :wink:

Ja zainstalowałem Viste z dysku twardego ale mialem zainstalowanego XP i tera mam dwa :smiley: :smiley:

Da się to zrobić ale w nieco inny sposób (będzie to bardziej wyglądało jako recovery disk który jest np. w laptopach stosowany i nie tylko), zainstaluj system, zrób obraz za pomocą ghosta, umieść go na innej partycji wraz z dodatkowymi plikami np. ghost.exe, autoexec (musisz dodać linię żeby uruchamiał się plik ghost.exe, możesz go też ręcznie odpalić spod dosa), oraz oczywiście pliki free dos, msdos lub inne. Później dodajesz opcję do bootmanagera żeby można było wybrać z menu start z partycji na której to wszystko zgromadzisz. Cały ten sposób będzie działał w stylu “recovery disk” tyle że z dysku twardego prawda…

Z systemem Vista jeszcze nigdy nie próbowałem instalki odpalić wprost z twardziela, być może kiedyś spróbuje. Ja wole coś bardziej praktyczniejszego i szybszego w razie padu systemu.