Instalacja z dysku


(Pawlo20no) #1

Witam, czy można wykonać instalację Windowsa 7 z pliku instalacyjnego który znajduje się na dysku twardym ?? Np chce sformatować dysk C używając instalki (iso) która jest na dysku F


(Adam Bialek) #2

Nie. Ciekawe, jak uruchomisz ten plik ISO. Wypal go na płycie i uruchom komputer z płyty.


(Db2524) #3

Można, tylko nie ma wtedy możliwości formatowania partycji.


(pysiu) #4

A możesz rozwinąć jak z obrazu ISO instalować system ???


(Piotrkijak) #5

Na upartego dałbyś radę, ale po co komplikować sprawę? Nie lepiej iść do sklepu, kupić płytkę Verbatim, albo Speranza i nagrać iso na płytę? Jak zależy Ci na czasie instalacji, możesz sobie instalkę na pena wrzucić.


(Pawlo20no) #6

Nie da sie bootować z pena instalki, musi być to .iso bo inaczej wszystkie pliki są brane jako oddzielne.


(pakierhakierxd) #7

Chcesz nagrać Windows 7 na pena i z niego zainstalować polecam program

Windows 7 USB DVD Download Tool

Wskazujesz w nim iso i wgrywa się:smiley:

Potem po wgraniu botujesz z usb i instalujesz:D

Iso możesz też nagrać na płytkę np. nerem za pomocą nagraj obraz na dysku:D

Nie da się skopiować o tak o na pendrive czy płytę bo to nie będzie botowalne:D


(Piotrkijak) #8

Zakład, że się da z pena zainstalować? Jeden poradnik: http://www.windows7.pl/forum/index.php/ ... 415.0.html, drugi: http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacj ... ieci-flash ile mam Ci jeszcze wskazać? Widzisz, tak to jest jak się jest leniem i nie chce się paru wyrazów wpisać w google.


(pysiu) #9

Tu dobry poradnik jak na usb zrobić instalacje windows 7 robiłem akurat viste według tego :slight_smile: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p ... ows-7.aspx


(Piotrkijak) #10

Albo zrób sobie partycję recovery. Szczegóły masz tutaj: http://forums.mydigitallife.info/thread ... eator-Free


(pakierhakierxd) #11

Ale z Windows 7 nie trzeba tak się bawić wygodniej tym programem od microsoftu:D


(Db2524) #12

Normalnie, montujesz obraz z poziomu systemu i masz możliwość instalacji. Pliki się gdzieś kopiują i przy bootowaniu odpala się już instalator. To kiepskie rozwiązanie, bo nie można formatować partycji, ale da się. Lepiej się to sprawdza przy upgrade np. z Visty do 7.


(Piotrkijak) #13

Owszem, trochę trzeba się namęczyć przy tym, ale uważam, że warto, bo jak system zaliczy crash'a i nic nie da rady zrobić, to można uruchomić kompa z partycji recovery, przy użyciu programu do przeglądania plików, który jest zintegrowany z programem recovery tools, który jest odpowiedzialny właśnie za przywrócenie obrazu skopiować ważne dane, przywrócić obraz systemu i system w przeciągu 10-15 minut mam gotowy do użycia razem z wszystkimi programami i sterownikami, a w przypadku standardowej instalacji mało tego, że musiałbym około 40 minut czekać aż zainstaluje się Windows, to jeszcze później musiałbym zmarnować kolejną godzinę na instalację oprogramowania.