Instalacja z partycji recovery nie uruchamia się

Witam

Rozwaliłeś wszystkie partycje.

 

Chyba najszybszym sposobem będzie utworzenie bootowalnego USB z Windows Starter i z niego instalacja systemu.

 

Wpiszesz tylko swój klucz który masz na nalepce od spodu laptopa.

Z kluczem nie ma problemu, mam na naklejce, z bootowalnym penem będzie problem, windows 7 starter nie jest dostępny do pobrania (to system udostępniony tylko producentą bez możliwości dystrybucji/sprzedaży), chyba że wiesz coś o czym ja nie wiem :wink: Ps jest jeszcze opcja z oddaniem komutera do HP, ale tego ze względu na koszty wole uniknąć

Pobierz normalną wersję Windows 7 SP1 PL x86 i nagraj na USB za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html

Na gotowym już pendrive z Windowsem wejdz do katalogu SOURCES i usuń pli ei.cfg.

Odpal laptopa z usb i przy instalacji będziesz miał Starter do wyboru :slight_smile:

Kurcze czy plik o którym piszesz na pewno tak się nazywa (ei.cfg)? w instalacji którą pobrałem w kat. SOURCES go nie ma. Szukać innej czy plik się inaczej nazywa?

po stworzeniu pendriva z Windows 7 , plik musi być w katalogu SOURCES.

 

Nie wiem jak Windows 7 z jakiego źrodła pobrałeś,może być jakaś wersja po przeróbkach.

Udało się, zrobiłem usb z win 7 wywaliłem plik i zainstalowałem, trochę myślał nad kluczem (oryginalny z naklejki z komputera), ale przełkną go. Stwierdziłem że nie wracam do odzyskania partycji recovery. Teraz mogę podzielić dysk jak chce i nie będzie mi wracał do ustawień początkowych (standardowo po instalacji systemu z recovery wracał do jednej partycji kasując wszystko), a i tego całego dodatkowego oprogramowania hp nie będzie instalował. Dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty.