Instalacja z Windows 8 po piracie :D

Witam, chciałbym abyście mi chłopaki doradzili w takiej ciekawej sytuacji (oceńcie mój pomysł) ^^

 

Więc mam na pewnym gracie Windows xp professional SP3 - klasyka, oczywiście kradziony, do tego archaiczny pakiet office 2003 - również kradziony, z którego prawie nie korzystam.

Otóż, mam ochotę zmienić to badziewie na Windows 8 (32bit :D) i office 2010 (uczniowie, studenci, blebleble)

 

Z officem nie ma problemu, kupię i zainstaluję, jak będzie gotowy Windows 8, no i właśnie tu jest moje pytanie, jak to zrobić? 0.0

Mam taki pomysł, żeby kupić oryginalną Vistę, zainstalować z płyty (to jest 100zł), a potem zrobić normalny upgrade do ósemki.

 

Tak się da i czy może macie lepsze pomysły?

 

Tak tylko żeby zrobić upgrade z visty do Windows 8 musisz kupić dodatkowo Windows 8 upgrade no albo od razu kupić normalną wersję 8 pro.

Jeśli posiadasz procesor 64 bit to pasowałoby mieć i taki system. Win 8 upgrade z neta dobiera ci automatycznie 32/64 w zależności od tego co masz aktualnie u siebie. W promocji w styczniu 2013 kosztowało 129 zł, nie wiem ile teraz. Jeśli korzystasz z komputera w domu i smutni nie mają cię na celowniku (z jakiś tam powodów) kup win 8.1 OEM. W necie około 320 zł. Przy większym padnięciu systemu musiałbyś po kolei instalować Vistę, 8, 8.1

 

O co chodzi z tymi smutnymi panami i Windowsem 8 OEM?