Instalacja zamkniętego sterownika NVIDIA-Linux-x86_64-340.24

Jaki masz komputer ? model karty graficznej czy masz laptopa z nvidią optimus ?

@ra-v, fakt - nie doczytałem.

 

treuer dobrze poradził i naprowadził. Wersja Wine może mieć kluczowe znaczenie właśnie także we współpracy ze sterownikami zamkniętymi. Nie zmienia jednak to faktu, że brak wyboru sterowników zamkniętych w “Dodatkowe sterowniki” to sytuacja nieco “kosmiczna”. Jeżeli chodzi o nv zdecydowanie warto zainstalować zamknięte. Ostatnio grałem w Team Fortress 2 na laptopie z zamkniętymi i chodziło wg odczuć praktycznie tak samo jak na Windowsie, czyli całkiem płynnie przy tych samych ustawieniach. W inne gry na Linuksie za bardzo nie grałem, tzn. takie które normalnie były dostępne najpierw na Windowsa… może oprócz Quake 3 i Serious Sama pierwsze części  :D Już teraz nawet nie ma problemów z Optimusem, choć aby włączyć wybraną kartę z dwóch dostępnych, wymagane jest przelogowanie się :slight_smile:

wojownik zainstalowałeś 32 bitowe liby podczas instalacji sterownika? Są one jak by nie było konieczne do działania wine na zamkniętych sterach.

ta komenda nie działa w *buntu jak dobrze pamietam, jaką komędą mogę zainstalować w *ubuntu ? bo alko buntu albo majgaro chociaż obawiam się z tym 2 systemem komplikacji początkującego z archem

 

Manjaro odpadło - wywala serwer x i inne problemy.

 

To uruchom z opcją ‘nomodeset’ albo w trybie bezpiecznym.

zainstalowałem Minta -64 - tego najnowszego - super działał 2 dni - rano po uruchomieniu pc - podczas rozruchu Mincika pojawia się logo M i tak 10 minut - a nic nie mieszałem poza instalacja sterownika :slight_smile:

Majgaro usiłowałem 3 razy ale nawet w trybie bezpiecznym wyskakuje błąd z serwerem x ( brak możliwości odnalezienia ) i kolejny komunikat dotyczący konfiguracji - zraziłem się .

dzięki za pomoc wszystkim .