Instalacje Xp na Laptopie


(system) #1

Witam , mam taki problem że zainstalowałem sobie antywirusa KASPERSKY i on wyszukał mi lukę w Windowsie więc zgodnie z zaleceniami usunąłem ją, ale już nie potrafię włączyć laptopa ( compal fl90) wyskakuje mi błąd i laptop włącza się znów do momentu pojawienie się loga Windowsa z paskiem wczytywanie na dole.

Próbowałem włożyć płytę z Windowsem i naprawić go ale mi nie wyszukał żadnych dysków twardych . czy jest jakiś sposób aby go naprawić lub zainstalować na nowo tego Windowsa (aha mam 3 partycje C, D, E, ale D i E nie mogą być sformatowane man tam ok 5000 zdjęć rodzinnych i z pracy oraz WAŻNE dokumenty ) jest jakieś oprogramowanie co by mi ułatwiło naprawić Windowsa lub odzyskać te dane?? z góry dzięki za pomoc.


(Wiktor 1996 96) #2

włuż płytę live cd ubuntu i pokopiuj dane i zainstaluj winde


(Kstarski) #3

możesz zainstalować windowsa od nowa formatując tylko partycję C.

Jeśli oczywiście jestes pewien ze nie masz nic ważnego na C:\ (standardowo moje dokumenty są na C:)


(system) #4

o kurde, zapomniałem o (moich dokumentach ) a jak mogę odzyskać te wszystkie dane, mam do dyspozycji jeszcze jeden komputer Pc. idzie jakoś dysk z laptopa podłączyć do tego komputera?? I skąd wziąć ,,live cd ubuntu'' co to wogóle jest i gdzie pokopiować dane??


(Ziutek) #5

A próbowałeś uruchomić windowsa w trybie awaryjnym? F5 przystarcie aż się pojawi menu wyboru. Może ruszy i wtedy byś sobie zgrał co ważne.


(system) #6

Nie idzie uruchomić Windowsa w żadnym trybie . niestety :frowning:


(Piotrkijak) #7

Proszę: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download