Instalacjia offline

Drodzy Państwo

Czy jest sens i czy jest to łatwe - instalacja programów w Ubuntu 7.04 ściągniętych na PenDrive ?

Otóż w domu mam łącze DSL 512 kb a w pracy 40 mb i chciał bym sobie ściągnąć w pracy na PenDrive programy które chciał bym zainstalować po instalacji systemu ale nie wiem czy będzie to łatwe i czy raczej nie będzie więcej kłopotów niż normalnie… Co sądzicie?

sudo dpkg -i nazwa.deb :slight_smile:

najprosciej wrzuc calosc w katalog jakis i potem w tym katalogu:

sudo dpkg -i *.deb

Jeśli sciagasz pliki źródłowe to wogole bez znaczenia:) sciagasz na pendrive, przegrywasz na dysk i robisz configure,make,make install

Jak bedziesz sciagal pliki deb to uwazaj na zaleznosci :slight_smile:

Tutaj http://packages.ubuntu.com/feisty/ masz wylistowane pakiety z zaleznosciami:)

Ja nie wiem co to są zależności… Może powiem co mnie interesuje a Ty mi powiesz czy tam da rady :slight_smile: Będę wdzięczy niezmiernie :slight_smile:

Ubuntu 7.04 - GNOME

Nagrywanie płyt - K3B - myśłe że dobry

Do muzyki Amarok czy XMMS? Musi mieć obsługę RadioParty :slight_smile:

Program do odczytywania PDF

FireFox 2

Edytor HTML / PHP

Kodeki do filmów: DiviX, XiviD, RMVB, MP4, WMA, AVI

Kodeki do dźwięku: MP3, MP4, AAC, OGG

Odtwarzacz filmów - żeby można było skalować obraz (4:3) oglądać z napisami z polskimi znakami diakrytycznymi - prosty, łatwy, funkcjonalny

Przeglądarka plików graficznych - odpowiednik IrfanView

Klienci P2P - utorrent, bear share - muszą pozwalać wybierać części plików do ściągnięcia

Menadżer pobierania plików - odpowiednik Flashgeta - aby współpracował z FF i potrafił bezbłędnie zamknąć system po zakończeniu pobierania

Sterowniki do GeForce 4 Ti - pobrać tylko to ze strony nVidia?

Beryl :stuck_out_tongue: + jakieś them’y do niego

Kadu - bądź odpowiednik Konnekta

Pełne spolszczenie systemu :slight_smile:

Na razie chyba wystarczy :slight_smile:

Ogromnie dziękuję za jakąkolwiek pomoc i przeczytanie.

Pozdraiwam!

Ja mam 128kb/s i jakoś daje rade.

Dodatkowe biblioteki wymagane do prawidłowego działania instalowanych programów.

A skąd mogę te programy pościągać ? Są one tak dostępne jak w przypadku programów na Windowsa ?

Programy instalujesz z repozytorium, ręcznie ściągasz pakiety albo źródła i kompilujesz.

Po słownictwie widzę że to jest więcej zachodu… Tak ?

JarekMk

Jak bedziesz w domu odpal sobie synaptic (w administracji chyba jest) tam sobie wszytko znajdziesz;)

Razem z zaleznosciami i docenisz o co chodzi w repozytoriach:)

Właśnie z repozytoriów.

zamias synaptic mozesz uzywac apt-get wraz z apt-cache ale skoro estes poczatkujacy to Synaptic;)

Nie ma jeszcze zainstalowanego ubuntu… Właśnie dzisiaj chciał bym zainstalować a wcześniej zaopatrzyć sie w potrzebne programy :slight_smile:

Może to się nada http://jakilinux.org/newsy/aptoncd-zgra … -na-plyte/

Pozdrawiam

na 512 Ci spokojnie starczy :slight_smile:

To nie jest zawolne lacze na repozytoria;) Naprawde.

Dluzej zajmie Ci zgrywanie wsyztskiego na plyte, sciaganie, przenoszenie, ustawianie niz sciagniecie tego na 512 :wink:

Moim zdaniem szkoda zachodu