Instalator i skonfigurowany DOSBox

Hej,
Mam dość nietypowe pytanie, prośbę o pomoc.
Mam oryginalne wydanie NBA Live 97 (niestety nie ma jej na GOGu) i gra oczywiście nie odpala się na Windows 10. Żeby ją uruchomić muszę zamontować obraz płyty w napędzie wirtualnym, a samą grę uruchomić przez DOSBox. I to mi oczywiście pasuje, gra działa idealnie, ale… Za każdym razem kiedy ją instaluję, całą konfigurację muszę robić od nowa.
Wiele starych gier na GOGu jest tak sprzedawanych, że po zainstalowaniu, w katalogu z grą jest już skonfirugowany DOSBox - jak to zrobić? Jak zaimplementować grę i “ustawionego” DOSBoxa do instalatora?
Drugie pytanie - jakim programem zrobione są instalatory na GOGu? Chodzi mi o to, bo po zrobieniu tego co napisałem wyżej móc zrobić instalator i po zakończeniu instalacji móc od razu włączyć grę.

Dzięki za pomoc.

1 polubienie

Konfigurację DOSBoxa uruchamia się poleceniem “DOSBox 0.74 Options.bat” - dla wersji 0.74 w tym samym folderze. Powinien otworzyć się w Notatniku plik dosbox-0.74.conf. Zapisywany jest w folderze C:\Users\użytkownik\AppData\Local\DOSBox. Poniżej masz gotowca (możesz go podmienić po drobnej zmianie) - w tym przypadku dla Settlers2 z emulacją karty dźwiękowej Sound Blaster. Ostatnie dwie linijki to montowanie katalogu z grą i CDRomu - musisz wpisać swoje dane.

https://mega.nz/#!Q5tQ3ABY!jfeLpYajLlp4bjUDxmHhvv0VhmEbqx4qQupdDDjfh5w

P.S. Alt-Enter - powiększasz na cały ekran

2 polubienia

Dziękuję :slight_smile: