Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej

Witam mam dość nietypowy problem , podczas instalacji systemu Windows7 , przy wyborze partycji , formatuje dysk , tworzę nową partycję klikam dalej i dostaje taki komunikat:

Myślałem , że to wina dysku podłączyłem , drugi a tam to samo, próbowałem czegoś takiego:

Podczas instalacji Windowsa, kiedy dojdziesz do ekranu jak zainstalować system (to jest jeszcze przed partycjami) wciśnij shift + F10.
Otworzy się czarne okno dialogowe cmd.
wpisz diskpart (enter)
list disk (enter)
wybierz dysk.
jeżeli jest tylko jeden to będzie miał nr 0
select disk 0 (enter)
UWAGA: jeżeli masz jakieś ważne dane to je zrzuć na dysk zewnętrzny.
clean all (enter)
kursor zejdzie o jedną linię w dół i zacznie migotać.
To może potrwać nawet kilka godzin (jest to wyzerowanie dysku) więc możesz spokojnie iść spać.
Jak proces się zakończy piszesz
select disk 0 (enter)
create partition primary size=X (enter) jak chcesz mieć więcej niż jedną partycję wpisujesz size=X wielkość w MB czyli 1GB=1000MB.
jeżeli tylko jedna partycja (czego nie polecam ) to wystarczy wpisać : create partition primary (enter)
jak dostaniesz komunikat że system stworzył taką partycję wpisujesz
format fs=ntfs (enter)
jak sformatuje to piszesz
active (enter) oznacza to że jest to partycja aktywna rozruchowa gdzie ma być zainstalowany system.
po czym wpisujesz exit (enter) i jeszcze raz exit (enter)
jak będziesz chciał żebym napisał ci jak stworzyć system partycji daj znać ile i podaj pojemności.
Ale to już po zainstalowaniu systemu.
pozdrawiam

I nic dalej to samo , próbowałem również z obrazem WIndowsa 10, też to samo pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Kliknij na “Nowy” i ustaw partycję jako “aktywną”

A spróbuj wyczyścić dysk i ustawić partycje za pomocą jakiegoś bootowalnego narzędzia np. GParted - obraz ISO do nagrania na płycie lub USB jest na DB.

Ja trochę inaczej podchodzę do tego problemu. U mnie też instalator wywalał błąd a lekarstwo znalazłem gdzieś w necie. Gdy system się pyta gdzie zainstalować Windę to należy usunąć wszystkie dodatkowe partycje zostawiając ostatnią. Należy ją sformatować za pomocą okienka instalacyjnego i następnie zainstalować Windę na tej pojedynczej partycji. Po instalacji Windy można już dzielić dysk jak pragnie dusza. Sprawdzone na własnej skórze i działa.