Instalator nie moze zweryfyfikowac dyskuC przy instalacjiXP

Witam!

Dzisiaj z powodu znacznego zwolnienia systemu Windows, postanowiłem zainstalować go od nowa. Uruchomiłem płyte bootowana przez BIOS. Wcześniej popełniłem bląd i włączyłem instalator włączając go normalnie z dysku kiedy on był włączony ( poprzez mój komputer…). Załadowały się pliki, wciskam ENTER i pojawia się okno:

Ponieważ w tym folderze był stary system wcisnąłem L na klawiaturze, aby usunął pliki i zainstalował od nowa XP. i zaczęły się schody:

Nacisnąłem ENTER i usunęło pliki Windowsa, a później… znowu błąd:

I tak w kółko.

Parametry:

Procesor:AMD Athlon 64 3000+ BOX (socket 754) [ADA3000AXBOX]

Pamięć:512mb RAM

Płyta główna:Asus K8N nVidia nForce 250

Karta graficzna:Radeon 9600 Atlantis 128mb

Proszę o pomoc, wiem ze taki temat był, ale mi on nie pomógł

Bordex15 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Próbowałeś z innej płyty cd? Wymieniałeś kabel sygnałowy od nagrywarki i dysku? Wymieniałeś cd-rom?

Weryfikacja dysku C, to również sprawdzanie wolnego miejsca na pliki instalatora i samą instalację. Jeśli na tym dysku nie ma wystarczającej ilości miejsca to może pojawić się taki błąd. Poza tym proponuję uruchomić instalację normalnie czyli w biosie ustawić kolejność bootowania wpierw z napędu optycznego, a jeśli problem z odczytem dysku CD z systemem się powtórzy, to albo wymień taśmę od napędu albo podmień sam napęd. Zakładam, że płyta nie jest na tyle zniszczona, że żaden napęd jej nie przeczyta.

Musisz sformatować dysk “C” i po problemach.

Tak probowalem inna plyta nie dziala :frowning: Sprubuje sformatować dysk na innym komputerze, może to coś da


Nie wyswietla mi sie formatowanie dysku… :frowning: nie wiem jak w to wejsc, Nie mam obecnie systemu

Oj.

Sformatujesz dysk (partycję), instalując system. Nigdzie nie trzeba “wchodzić”. Po prostu zacznij instalować system, sam instalator będzie pytał, czy ma sformatować dysk, na tym to polega.

Nic Ci nie da przenoszenie dysku na inny komputer, skoro system będziesz instalował na swoim.

Bordex15 , nie wgrywaj systemu na innym komputerze, bo wepniesz do swojego i system nie ruszy. Wiesz co, widze, że nie masz kompletnie pojęcia o tym co robisz, tak więc zrobisz jak uważasz, ale ja sugeruję zanieść komputer do serwisu żeby wgrali Ci system. Co prawda zapłacisz te 50 złotych, ale przynajmniej będziesz miał zainstalowany system jak należy. Wiesz, jest takie powiedzienie, że jak op czymś nie ma się bladego pojęcia, lepiej za to się nie brać, szczególnie tyczy się to komputerów, ponieważ coś schrzanisz i okaże się, że naprawa więcej będzie kosztować, niż zlecenie danej usługi serwisowi.

Piotrze twoje słowa powinno się tu na forum Wielkimi literami dołączać każdemu “fachowcowi” do jego posta. Sam prowadzę serwis komputerowy od 10 lat i nieraz poprawiałem “naprawy” po takich “informatykodiotach”. Sorry za offtop.

Kolego czytaj ze zrozumieniem… Nie wyswietla sie taki ekran i komputer nie proponuje mi formatowania. Po 2 nie chce Instalowac systemu na innym komputrerze tylko chce sformatowac dysk

http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html

P.S. To zadziała, jeżeli masz płytę z systemem.