Instalator nie widzi dysków twardych przy formacie

witam,

w laptopie chciałem usunąć koszmarną angielską viste i zamienić ją na starego,poczciwego XP Home pl.po odpaleniu płytki pojawia się komunikat:

instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze

sprawdź czy wszystkie stacje dysków są zasilane i właściwie podłączone do komputera,a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna…

ale jak?

mam tylko jedną partycje C i wszystko na viście jest ok,a jednak formatować nie można dalej.

prosze o pomoc

Zapewne trzeba zintegrować sterowniki do kontrolera SATA z płytą instalacyjną Windows XP.

Sprawdź także czy w BIOSie nie masz możliwości przestawienia opcji: AHCI na IDE

Sprawdziłeś także czy pod XP producent laptopa udostępnia sterowniki (tak na wszelki wypadek aby później nie było problemów) ?

bios nie ma jednak możliwości takiego ustawienia AHCI na IDE to pozostaje integracja sterowników z instalką XP?

pawel280985 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dokładnie, musisz zintegrować sterowniki z płytą Windowsa XP (np. programem nLite).

Ot taki urok starego systemu :wink:

lecz podczas ładowania się visty po ekranie powitalnym pojawia się czarny ekran z działającym kursorem i czarnym pulpitem?żadne z rozwiązań typu

-tryb awaryjny

-przywracanie systemu

-ctrl+alt+del

nie skutkuje,nie ma nawet dostępu do pulpitu…

Zawsze możesz uruchomić komputer z jakiegoś Linuksa (z płyty bądź pendrive) skopiować ważne dane a następnie przywrócić Vistę z partycji/ płyty recovery. Nie wiem jak to wygląda w przypadku twojego laptopa ale czasami recovery usuwa utworzone partycje przywracając się do fabrycznych ustawień, więc trzeba zrobić backup danych.

A jeśli nie chcesz Visty, zostaje zabawa z przygotowaniem płyty z XP.