Instalator nie widzi dysku

Witam,

Tak jak w temacie. Wkładam płytę instalacyjną WinXP SP2. Instalator ładuje sterowniki itp. Po załadowania wywala błąd, że nie znaleziona żadnego dysku czy jakoś tak. Dysk to WD800Jd

W czym może tkwić problem?

Musisz dodać sterownik do instalki (np. program nLite), nagrywasz efekt na płytę i z niej instalujesz.

Te sterowniki musisz zintegrować z płytką instalacyjną xpeka .

-> klik

pzdr.

Cześć!

Szkoda że koledzy nie powiedzieli Ci o jakie sterowniki chodzi?

Jeśli możesz podaj typ płyty głównej ze swojego komputera.

Cała sprawa rozbija się o ustawienie trybu zgodności dysku SATA

w Biosie komputera.

Pozdrawiam

Płyta główna to: GIGABYTE GA-7VT600-P

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 600-p.html

VIA VT8237 SATA RAID(Preinstall driver, press F6 during Windows setup to read from floppy)

Skopiować na dyskietkę, nacisnąć [F6] przy instalacji systemu (na samym początku, pojawi się komunikat na dole ekranu).

aTaSerwis zrobiłem tak jak napisałeś, ale pojawił się problem.

Podczas startu płyty CD z WinXP sp2 naciskam [F6]. Instalator ładuje sterowniki w pewnym momencie pojawia się pole wyboru sterownika z dyskietki wybieram go i daję ENTER. Tworzę partycję. Formatuję ją. Problem pojawi się przy kopiowaniu plików potrzebnych do instalacji. Już na samym początku kopiowania wywala mi “Nie można skopiować pliku” (plik ten nazywa się chyba VIAMRAID zapewne chodzi o sterownik z dyskietki). Mam do wyboru [ENTER] - ponów [ESC] - pomiń. Wybieram [ESC] instalator pomija ten plik, ale jak już skopiuje wszystko i następuje ponowny rozruch to nie uruchamia się (wywala niebieski ekran z błędem).

gd6402_Kopia%20tmp_image_preview.jpeg

W biosie masz ustawiony tryb pracy SATA na RAID czy emulacje IDE?

Integrated Peripherals -> SATA Mode ->[iDE]

Musisz wybrać przy instalacji właściwy sterownik ( VIA ATA/ATAPI Host Controller ), na dyskietce jest więcej niż jeden. Najnowsza wersja jest tam:

http://www.viaarena.com/displaydrivers. … bCatID=143

Prz instalacji mam do wyboru cztery sterowniki (XP, XP-64, 2k, Win2000 czy jakoś tak). Wybieram XP i instalator dalej ładuje stery. Po załadowaniu tworze partycje. Formatuję ją. Instalator zaczyna kopiować pliki i jak już napisałem

Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale tak jakby instalator potrzebował tego sterownika z dyskietki, a nie możne go skopiować.