Instalator nie widzi dysku

Tak jak w temacie podczas próby instalacji windows 8 z płyty instalator nie rozpoznaje dysku wiem, że problem jest z brakiem sterownika sata próbowałem wgrać sterowniki z płyty którą mam pod win 7 niestety nie daje to efekty. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić model płyty główniej to: GA-EG41MFT-US2H

Dysk jest rozpoznawany przez BIOS? Może po prostu padł Ci ten dysk, albo masz zrąbany kabel sygnałowy. Nie mam bladego pojęcia czy to coś da, ale spróbowałbym zintegrować sterwonik przy użyciu WAIK. Swoją drogą nie widzę, żeby pod twoją płytę były sterowniki dla Windows 8, tak więc tutaj też może być problem.

Widzi w biosie bez problemu :wink: Po aktualizacji z Visty na win 8 dysk jest bez problemu rozpoznawany… Ale upgrade mnie jakoś nie rajcuje, bo jednak dane ze starego systemu zabierają sporo miejsca niepotrzebnie :). Stąd ta próba czystej instalacji może ktoś podpowie jak wyciągnąć z zainstalowanego systemu sterownik? Tak abym mógł przyszłościowo zainstalować system na czysto a nie stale przez update z visty do windows 8?

Da się, ale musisz znać nazwę pliku *.inf. Swoją drogą nie koniecznie sterownik dla Visty musi zadzałać z Windowsem 8, skoro od 7 nie dały rady, tak więc odbawiam się, że będziesz musiał przetrzymać jakoś na upgradzie do czasu, aż wyjdą sterowniki do 8, o ile w ogóle wyjdą, albo pozbyć się tego kompa w cholerę i złożyć coś na I5 drugiej, albo trzeciej generacji, bo nie bardzo opłaca się do niego kupować inną płytę. Zresztą popatrz sobie na cenę samych pamięci DDR2 w porównaniu do DDR3 i sam dojdziesz do podobnego wniosku.

Odnośnie nazwy pliku czy to o to chodzi :)?

sterf.jpg

Wychodzi na to, że tak. Skoro masz jego nazwę, dla pewności zrobiłebym tak, że skopiował cały folder drivers z folderu windows\system32 na pena żeby mieć pewność, że mam wszystkie pliki tego sterownika i wskazał instalatorowi ten właśnie plik. Nie bardzo wydaje mi się, ze to zadziała, ale w sumie spróbować nie zaszkodzi.