Instalator nie widzi stacji dysków twardych

Witam!

Rozpoczełam instalacje systemu Windows XP Prof. Pojawił mi się niestety taki komunikat:

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

Sprawdz, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłaczone do komputera, a takrze czy konfiguracja urzadzeń związanych z dyskiem jest poprawna. W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.

Nie można kontynuować instalacji.

czy ktoś wie co z tym zrobić???

Musisz zainstalować sterowniki SATA.

Nie wiem co to SATA.

Przyznam ze instalowałam system wielokrotnie na laptopie i nigdy nie miałam problemów. Teraz jest mój pierwszy raz na kompie stacjonarnym.

Czy to jest jakas różnica w instalacji?. Wydawało mio sie że nie.

aeris jak pisał kolega wyżej, albo doinstalujesz sterowniki do SATA, albo spróbuj instalować windowsa ze zintegrowanym już SP2.

musisz ściągnąć sterowniki i go doinstalować z dyskietki

jaki masz chipset?

lub po ich ściągnięciu zintegruj je z płytą instalacyjną XP za pomocą nLite

widocznie miałeś w laptopie kontroler dysków ATA.

nie ma, ale instalator windows XP bez SP2 może nie wykryć dysku jeśli w komputerze jest kontroler SATA.

chyba z pendrive’a , chyba, że ma stację dyskietek.

dzieki za pomoc

nie mam pojecia jaki mam chipset i jak to sprawdzić.

juz wiem co to SATA, ja mam VIA SATA RAID Controller. Szukam sterowników, z kiepskim rezultatem:(( ale poszperam jeszcze

Najprawdopodobniej zostanie mi wersja windows + SP2. Podejżewam ze z moja wiedza to sobie nie poradzee z SATA , chipsetami i nLIT’ami

ściągnij to

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184

i w zakładce Płyta Główna będzie wszystko napisane

oto tutorial jak posługiwać się programikiem nLite:

http://www.purepc.pl/node/881?pageNo=ALL

  • jeżeli masz XP bez sp2 to po prostu zintergruj go i powinno wystarczyć (jednak nie jest to chyba pewne), możesz też od razu zintegrować stery do SATA :mrgreen:

jeżeli posiadasz płytkę ze sterami do płyty głównej to zerknij czy przepadkiem tam nie sterowników do SATA