"Instalator uległ awarii" - Lubuntu 15.10

Witam, ze względu na zakończone wsparcie dla Win XP postanowiłem parę miesięcy temu zainstalowac tacie na komputerze linuxa Lubuntu, żeby mógł swobodnie korzystać z Internetu (bo tylko do tego go wykorzystuje), wtedy przy instalacji wyskakiwał błąd taki jak w temacie jednak za którymś razem system się zainstalował, choć podejrzewam, że nie bez wad, bo chodził dość wolno jak na Lubuntu (które też zainstalowałem na mamy złomie i chodziło bardzo sprawnie), dlatego pomyślałem, że dziś zaktualizuje go do wersji 15.10. Niestety podczas instalacji po kopiowaniu plików, gdy jest “Instalowanie systemu” już po chwili wyskakuje komunikat, że instalator uległ awarii i nic się z tym nie da zrobić. Próbowałem instalowac przez LiveCD wpisując w terminalu polecienie “sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-lubuntu” jednak na nic się to nie zdaje. Bardzo proszę o pomoc, bo teraz jedynie da się używać komputera uruchamiając system z płyty… Dodam, że próbowałem instalować za pierwszym razem jako “Aktualizuj do wersji 15.10”, a potem przez “wyczyść dysk i zainstaluj Lubuntu”, ale przy obu opcjach jest ten sam błąd. Bardzo proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co może być nie tak. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

A sprzęt jaki?

Pobierałeś Lubuntu 15.04 Amd64 czy I386?

Widzę że pamięć ram Ci się sypie, raz przez miesiąc prubowałem złoma ratować małymi dystrybucjami aż wsadziłem nową :slight_smile:

 

 

 

Próbowałeś użyć Gparted? Na twoim miejscu sformatowałbym wszystkie partycje i je połączył. No i na tym zainstalowałbym Lubuntu. Spróbuj też odinstalować Lubuntu OS-Uninstallerem

Koledze @luki1992 nie zależy na odpowiedzi. Tydzień temu zadał pytanie i … tyle go widzieli.