Instalator Windows - włączanie się przy uruchamianiu programów (Windows 7 Pro SP1)

Mam problem z uciążliwym działaniem Instalatora Windows. System to Windows 7 Professional SP1. Przy włączaniu niektórych programów uruchamia się również Instalator z monitem o konfiguracji - załączam zrzuty ekranu z:

Outlook 2013
Instalator%20Office%20-%20Outlook

SolidWorks 2017
Instalator%20Windows%20-%20SW

Monity mocno spowalniają Outlooka - pojawiają się przy uruchomieniu i każdorazowo po kliknięciu w pole wyszukiwania tekstu, a także po kliknięciu w dowolny wynik tego wyszukiwania. Pojawienie się tego komunikatu przy uruchamianiu programu SolidWorks powoduje jego blokadę - nawet kilkugodzinne oczekiwanie nie umożliwia jego uruchomienia, instalator nie idzie dalej.

Do pozbycia się problemu chciałem użyć programu ComboFix (najnowszej wersji). Pomogło, ale na kilka godzin lub do ponownego uruchomienia i problem zaczynał się od nowa.

Cały problem zaczął się jednak od programu DraftSight. Mając wersję z 2017 r. chciałem zainstalować wersję z 2019 r., jednak zmienił się system licencjonowania i konieczna była najpierw deinstalacja poprzedniej wersji. Okazało się, że jej instalator jest uszkodzony i nie mam możliwości skorzystania z opcji jej usunięcia z “Programy i funkcje” z poziomu Panelu Sterowania. Aby poradzić sobie z tym problemem zainstalowałem narzędzie Microsoftu - Windows Installer Clean Up. Usunąłem wadliwą instalację DraftSight z 2017 r. i zainstalowałem z 2019 r. - działała i nadal działa prawidłowo. Jednak od tego momentu zaczął się problem z monitami instalatora.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Bardzo prosiłbym o pomoc, zdecydowanie poprawiłoby to komfort pracy na komputerze.

Nie instaluję - uruchamiam. Jak opisałem powyżej problem występuje przy ich uruchamianiu i uniemożliwia skorzystanie z programu SolidWorks, a wyszukiwanie czegoś w Outlook zajmuje sporo czasu.