Instalator Windows XP nie reaguje

Witam

Odkupiłem dysk twardy od kolegi Samsung HD300LD 300GB. Chciałem zainstalować na nowo windowsa, uruchomiłem instalator z płyty, podzieliłem na partycje, on zaczął kopiować pliki, potem chciał się ponownie uruchomić i koniec nie chciał instalator zareagować ponownie :frowning: pomocy co mam zrobić ??

  1. Dysk na ATA

  2. Nie wiem co to Bad sectory :slight_smile:

  3. Dysk chodzi słychać jak wiruje talerz :slight_smile:

No to poczytaj.

chyba nie ma 1 raz mi sie zdarzyło ustawić go w pozycji pionowej zaraz po wyłączeniu kompa i słyszałem jak igła o talerz ociera :(((

Możliwe, że z płytą coś nie tak, więc najpierw sprawdź płytę. Jeśli jest sprawna, najlepiej by było jakbyś dysk podłączył jako slave do już działającego sprzętu, podzielił na partycje, sformatował je i przeskanował dysk jakimś programem diagnostycznym (takie oprogramowanie jest przeważnie dostępne na stronie producenta), jeśli błędy będą występować przy dzieleniu na partycje lub formatowaniu, najprawdopodobniej będzie to oznaczało uszkodzenie dysku.

zrobiłem tak jak CosmicMilk kazał podłączyłem dysk jako slave i przeszedł do instalatora windows i pokazał się taki komunikat:

"Nie można Załadować Pliku \i386\ntkrnlmp.EXE.

Kod Błędu to 07"

Zauważyłem też że gdy dysk jest w normalnej pozycji i zaraz po wyłączeniu kompa też słychać jak igła ociera o talerz :frowning:

Taki błąd oznacza problem z odczytem płyty przez napęd. Więc albo uszkodzona płyta, albo napęd w którym się ta płyta znajduje.

raczej nie bo napęd ma 2 tyg a pozatym jak 5 dni temu nagrywałem na inny dysk twardy to poszło wszystko gładko a płyta nie ma zarysowań a ma 3 tygodnie :frowning:

Aha, tak czytając teraz widzę, że troszkę to niejasno ująłem. Pisząc “najlepiej by było jakbyś dysk podłączył jako slave do już działającego sprzętu”, miałem na myśli podłączenie dysku jako drugiego do sprzętu na którym jest już windows. Dzielisz i formatujesz wtedy spod windowsa np. programem Partition Magic, ostatecznie skan później jakimś diagnostykiem i masz pełną informację co do dysku.

Miałem podobną sytuację z moim starym PCtem. Okazało się, że wina leżała po stronie ramu. Dla pewności wykonaj test jakimś testerem ramu np. wbudowanym w Live CD Ubuntu.

tzn co z nim nie tak ?? sprawny jest