Instalator Windows XP nie wykrywa dysku


(Lukaszs1986) #1

Witam,

Mam problem z instalacją windowsa XP, proces instalacji przebiega normalnie do momentu komunikatu:

Dysk Sata II, windows Xp bez service pack, jutro spróbuje załatwić windowsa z service packiem i spróbować, komputer nie posiada stacji dyskietek, także nie będzie instalacji sterowników do dysku z dyskietki, nie mogę komputera obejrzeć od środka bo jest zaplombowany...

Mozliwe że jest tak dlatego iż potrzebny jest sp2 ale może wy się już z takim czymś spotkaliście i wiecie co może być grane jeszcze??

z góry dziękuje za wszelkie rady.


(Hunter Box) #2

Nie jest potrzebny ale mogą występować błędy. Radzę zainstalować z SP2.

Co do problemu potrzebne Ci są sterowniki do dysku twardego SATA. Poszukaj na necie. Nie powinieneś mieć problemów. Po czym wgrywasz to na dyskietkę i podczas ładownia plików systemowych wsadzasz dyskietkę i Ci z niej powinno ładować pliki. Później to już wiesz co i jak.

Poza tym: http://www.google.pl :smiley:


(Krzysieek88) #3

A ja radzę SP2, póki co jeszcze nie ma SP3 w języku Polskim ;]


(goomish) #4

ServicePack Ci nie pomoże [\*], niestety... Jedyna rada, to nLite i zintegrowanie sterowników SATA tego dysku z instalką XP. Opisów tej procedury znajdziesz w sieci całe mnóstwo.

[\*], no, może o tyle SP2 będzie lepszy, że jeżeli ten dysk jest wiekszy niż +/- 160GB nie będze problemów z "zobaczeniem" przez system całego dysku.


(P Slesinski) #5

Jam ma XP home sp2 i nie mialem żadnych problemów z zainstalowaniem systemu na dysku seagate sataII.mysle ze instalka XP z sp2 rozwiaze twoj problem.


(goomish) #6

Nie miałeś problemów, bo miałeś szczęście albo też po prostu wiedziałeś co robisz kiedy kupowałeś płytę główną. No i kupiłeś taką, która potrafi emulować pracę dysków SATA w trybie EIDE. Też taką mam i tez nie potrzebowałem żadnych sterowników do dysku :). Windows XP nie obsługuje sam z siebie, bez zewnętrznych sterowników, dysków SATA w trybie AHCI

http://nvision.pl/forum/lofiversion/ind ... 36168.html

http://forum.pcformat.pl/archive/index. ... 28485.html