Instalator Windows


(Martynka587) #1

Mam pewien problem z instalatorem windows. Gdy chcę uruchomić instalację wyskakuje taki komunikat http://i39.tinypic.com/5fgehj.png

Ściągałam ze strony microsoft Windows Installer dla 7 ale dostałam kolejny komunikat "ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera". Patrzałam w usługach i zauważyłam że instalator jest wyłączony, gdy chciałam go uruchomić wyskoczyło to - http://i40.tinypic.com/r8rznl.jpg Sprawdzałam czy mam plik msiexec.exe szukałam tam gdzie jest Windows Installer czyli C:\Windows\system32\msiexec.exe /V i chyba nie ma tego pliku. Nie wiem, czy mam go pobrać? Mam antywirusa Nortona, może to przez niego są te błędy?

Pilne.


(Piotrkijak) #2

Od tego trzeba zacząc, że Windowsa nie instaluje się spod Windowsa. Musisz to zrobić spod biosu, czyli musisz wejść w bios setup, ustawić napęd jako 1st device, włożyć płytę i zapisać zmiany klawiszem F10. Po zatwierdzeniu, że chcesz wprowadzić zmiany komputer się zrestartuje i pojawi się w pewnym momencie komunikat: "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty dvd" - wtedy naciskasz np. enter i wtedy zacznie ładować się setup. Dalej nie będę pisać, bo setup 7 jest bardzo intuicyjny, tak więc połapiesz się o co chodzi. Jeżeli nie wiesz dokładnie gdzie w biosie przestawia się kolejność bootowania, możesz sprawdzić to w instrukcji do płyty głównej, ewentualnie jeżeli nie masz instrukcji do płyty możesz wejść na stronę supportu producenta płty głównej i tam po wskazaniu modelu płyty będziesz mógł zapewne pobrać instrukcję w formie pliku PDF.


(Martynka587) #3

nie chcę zainstalować windowsa tylko naprawic ten Windows Installer przez którego są błędy. Nie mam też płyty z Windowsem bo był już wgrany kiedy dostałam laptopa.


(Łukash) #4

W menu start wpisz : cmd > kliknij tą czarną ikonkę prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz opcje uruchom jako administrator. W oknie które się pojawi wpisz :

enter

Poczekaj aż skan dojdzie do 100% i podaj info jakie się pojawiło na końcu.


(sadaj72) #5

Spróbuj zaktualizować windows installer

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... laylang=pl


(Cedar) #6

Jeśli chcesz uruchomić instalację tego co widać pod okienkiem komunikatu, to się nie dziw - takie coś należy rozpakować i dopiero myśleć co dalej z tym zrobić :wink:


(Martynka587) #7

rozpakowałam i zamontowałam obraz.

problem już rozwiązałam, brakowało pliku msiexec.exe Zgrałam go z kompa brata i już wszystko jest ok.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia. :wink:


#8

avilemon , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038