Instalator Windowsa nie wyczytuje nowego dysku

Witam. Dzis kupilem sobie nowy dysk twardy WD5000AZRX 500 GB. I go podłączylem zamiast starego dysku ponieważ tamten nie dziala i gdy uruchamiam komputer wyskakuje napis " Reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected boot device and press a key." Płyta główna to asus m2n-mx. Nic innego raczej nie wiem :frowning: ponieważ pierwszy raz wymieniam dysk. Pozdrawiam. Ps. Pisze na telefonie więc przepraszam za błędy.

Czy zainstalowałeś system operacyjny?

bilonst , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przecież na nowym dysku nie masz systemu… Musisz go zainstalować, potem sterowniki.

Jak mam go zainstalować jak mi nie czyta dysku ? Odłączę go to wyskakuje ten sam napis co wcześniej w bios pokazuje mi go jako SATA2 ale i tak nie odpala instalator windowsa z płyty :frowning: @down Tak. Jest 1. Cd potem 2. Jest nazwa dysku i 3. Nic nie ma

A ustawiłeś bootowanie z płyty.

Dodane 10.11.2012 (So) 23:25

Jaki system chcesz zainstalować i jaki masz napęd?

Kolego na dysku trzeba założyć partycję i ją sformatować (partycji może być kilka) czyli inaczej “mówiąc” trzeba dysk zainicjować - tak to się robi z poziomu Windowsa

http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/ … 4%87-w-nim

a tak z poziomu bootowalnej płyty programen gparted

program jest do pobrania

http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=gparted

Nie wiem czy mnie rozumiesz mam tylko jeden dysk pusty nowy. Dzis kupiony i jeszcze nie mam na nim nic a ty dałeś link do tego jak robic to na windowsie :slight_smile:

Po zamontowaniu dysku włożyć płytę z systemem do napędu i reset komputera (wcześniej ustaw w biosie bootowanie z CD jeśli system masz na płycie, lub USB jeśli system na pendrive)

-uruchomi się instalator Windows - zakładasz partycję np:dwie lub trzy jak tam chcesz i na jednej z nich instalujesz system ( wcześniej sobie obie sformatuj) to wszystko.

Kolego ja dokładnie zrozumiem. Zasygnalizowałem Ci w czym problem, a to czy przeprowadzisz inicjacje dysku spod Windowsa u kolegi czy z płyty systemowej, czy też z poziomu bootowalnej płyty programem gparted w to ja już nie wnikałem, to Twoja sprawa. Podzieliłem się z Tobą swoją wiedzą, doświadczeniem i oczekiwałem raczej słowa dziękuję niż pretensji no, ale cóż i tak bywa.

ps. kolego bootowalna płyta to jest taka z której uruchamia się komputer z pominięciem dysku np. systemowa płyta Windowsa

Aha. No dziekuje po prostu myślałem ze mnie nie zrozumiałeś :slight_smile: jutro postaram sie ogarnąć to u kumpla bo teraz troche późno :frowning: jak cos to będę tu pisac :slight_smile: dziekuje wszystkim za pomoc !