Instalator Windowsa strasznie muli

Witam wszystkich ponieważ skończyła mi się licencja w win 8.1 enterprise postanowiłem zainstalować go jeszcze raz, i tu pojawiły się schody wyskoczyło żebym zainstalował sterowniki bo nie widział dysku lecz gdy kliknąłem przeglądaj widziałem jego cała zawartość, u kolegi sformatowałem partycję c a tu zonk instalator zatrzymał się na splash screenie jeszcze przed wyborem języka itp. I nie szedł dalej wiec załatwiłem oryginalnego win 7 i czekałem 1,5h na wybór języka i klawiatury teraz wisi na “instalator rozpoczyna pracę” mam dość już tego czekania ;( ustawienia w biosie domyślne “Asrock 960gm-gs3 FX” próbowałem już zmieniać z ide na ahci i nic to nie zmienia pomoże ktoś?

Jak formatujesz cały dysk dla Windowsa, to przy pomocy Gparted LiveCD utwórz od nowa tablicę partycji i utwórz jedną partycję NTFS, i na niej zainstaluj Windowsa.

Poszło ale znowu chce sterowniki do dysku a partycję widać nie wiem o co chodzi

widzę normalnie zawartość dysku tylko c z d się zamieniło mogę jakoś zmienić to w cmd? bo pod shift+f10 jest a nie chce całego dysku czyścić

Dobra jutro skopiuje to co najważniejsze i wyzeruje dysk

Ok problem rozwiązany zmieniłem napęd i działa problemem było brak dostępu do cd romu po wczytaniu instalatora jak wyjęłem płytę od razu się wczytało a po zamknięciu tacki freeze ;D pozdrawiam