Instalator xp nie widzi dysku sata 1

Witam!

Mam taki problem otóż kiedyś w kompie padł mi dysk po ok.6 latach użytkowania stwierdziłem że nie ma co pakować w niego kasy tylko kupię nowego ale z powodu braku kasy nie kupiłem i byłem skazany na używanie laptopa siostry. Problem polega na tym że zamontowałem inny dysk sata 1 przedtem miałem ata czy jakoś tak i nowy/używany dysk pochodził innego kompa którego Tata przywiózł z Szwajcarii jako że w tym innym kompie nie było napędu to wgrałem Xp z pendrive i wszytko działało na tym kompe ale po wmontowaniu tego dysku do mojego kompa przy próbie uruchomienia jak już ładuje się system wyskakuje blue screen dosłownie na 1 sekundę i komp się restartuje i nie wiem czego może to być przyczyna próbowałem z innymi kościami ram i procesorem i dalej to samo.

P.s Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże :smiley:

Podaj kod tego blue screen-http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Niestety nie da się go odczytać ponieważ pojawia on się na 1 sekundę.

Pobierz ten program, zrób jak w tym poradniku

Nie da rady bo komputer się w ogóle nie włącza więc nie da rady zainstalować żadnego programu. System jest poprawnie zainstalowany bo na innym kompie działa, a na tym nie chce :o

spróbuj w trybie awaryjnym

System ładuje sie tylko w trybie normalnym, w awaryjnym komp po chwili sie restartuje.

Za instaluj jeszcze raz system na swoim komputerze

FlukierFob

Po pierwsze - proszę, korzystając z przycisku Edytuj, zmienić tytuł tematu na taki który będzie konkretnie mówił o problemie.

Po drugie, jeżeli instalujesz system na dysku w jednym komputerze a później podłączasz ten dysk do innego komputera, z inną konfiguracją sprzętową to nie dziw się że system wyrzuca BSOD. Przeinstaluj system na komputerze docelowym a problem zniknie.

ahonen97 Problem w tym że instalator xp nie widzi dysky, próbowałem na innym dysku na którym jest już zainstalowany system xp i instalator także nie widzi dysku.

Mając dysk SATA musisz zintegrować sterowniki do kontrolera z płytą instalacyjną. Wówczas instalator będzie widział dysk podczas instalacji.

A jak mam to zrobić. Da się zainstalować sterowniki z pendrive?

Pobierz sterowniki i zintegruj je z obrazem systemu a następnie przerzuć go na pendrive.

Próbowałem zainstalować xp z pendrive wraz z wgranymi sterownikami, zrobiłem to przy pomocy programu nLite i przed rozpoczęciem instalacji wyskakuje komunikat plik viamrx64 plik jest uszkodzony i nie wiem czego to jest przyczyna.

Wygląda to tak, jakby sterowniki który dodałeś źle się zintegrował z obrazem systemu.

Na to wygląda próbowałem kilka razy na nowo wgrywać sterowniki i dalej to samo raz też usunąłem jeden sterownik w którym był ten plik i dalej to samo. Mozę to wina sterowników ale powinny być dobre bo pobrałem je s strony producenta płyty głównej Asrock. Dodam jeszcze że system instalowałem z pendrive w opcja wybrałem tylko zintegrowanie sterowników i później wgrałem Xp z sterownikami na pendrive programem WinToFlash ponieważ nie chcę wgrywać nowego systemu na oryginalną płytkę z Xp bo boję się żeby czegoś nie zepsuć.

P.s. Jeśli kupię Win 7 to da rady go zainstalować na moim kompie czy też będą problemy z sterownikami? Bo bym najwyżej kupił lub pobrał Win 7 bo i tak muszę zrobić formata na laptopie gdzie jest win 7 to bym od razu zainstalował na moim pc, bo chyba się tak da :-D.