Instalator XP nie wykrywa dysku w laptopie Extensa 5220

Witam.

Instalator XP nie wykrywa mi dysku w Laptopie Acer Extensa 5220.

Znalazłem gdzies że trzeba ściągnąć ze strony Acera sterowniki od hdd i nlitem zrobic plytke instalacyjna. Sciagam ten plik i nie ma tam pliku .inf ktory musze wskazac dla enlite.

Probowalem tez programem F6 Intel SATA HDD Driver Flopy Utility sciagnietym z http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html tylko ze ten cche ode mnie dyskietke a ja nie mam stacji dyskietek. Prosze o pomoc.

ten laptop ma biosa tylko pod viste musisz wgrać biosa obsługującego xp

Taaa ale jak ja mam to zrobic nie majac na nim systemu?

Skocz od znajomeego weż płytę z swoim Windowsem uruchom nLite dokopiuj sterowniki od dysku, karty graficznej itp.

Odpal instalke systemu i zadziała:)

Ja tak zrobiłem z siostry lapkiem.

tylko te sterowniki od dysku sa w exe i nie ma pliku .inf ktory potrzebny jest do nlite

A próbowałeś uruchomić tego execa??

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przed uruchomieniem instalatora Win XP jest usunięcie partycji linuksowej, o ile oczywiście nie chcesz jej później wykorzystywać. Możesz to zrobić albo z poziomu Linuksa za pomocą polecenia fdisk, albo za pomocą jednej z bootowalnych płyt z narzędziami systemowymi, np. Ultimate Boot CD (http://www.ultimatebootcd.com). Znajdziesz tam jeden z darmowych klonów narzędzia fdisk.

Ze strony: http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html pobierz plik: F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility. Znajdziesz go w rozwijanym polu MS Windows XP - Driver and Utilities. Jest to plik ze sterownikiem SATA, którego potrzebuje instalator XP. Teraz powinieneś rozejrzeć się wśród znajomych i poszukać osoby, która ma napęd dyskietek z interfejsem USB.

Gdy już zdobędziesz odpowiedni sprzęt, podłącz stację do komputera z działającym systemem i uruchom pobrany plik. Włóż do stacji czystą dyskietkę i poczekaj, aż program przeniesie na nią odpowiednie pliki.

Teraz podłącz stację z tą dyskietką do laptopa, włóż płytę instalacyjną do napędu CD-ROM i uruchom komputer. Gdy instalator Windows XP wyświetli komunikat, o możliwości pobrania sterowników z innego nośnika (Wciśnij F6, jeśli chcesz zainstalować…) wciśnij klawisz F6. Po kilku chwilach będziesz mógł wybrać sterownik wciskając klawisz S. Z listy sterowników, która zostanie wczytana z dyskietki wybierz Intel 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller(Mobile ICH8M-E/M). Dalsza instalacja powinna przebiegać już bezproblemowo.

Powodzonka :wink:

wydobyłem stery ze instalatora ktory uporczywie chce rozpakowywac sterowniki na dyskietce, wrzucilem nlitem na plyte z xp i smiga.

wydobyłem stery ze instalatora ktory uporczywie chce rozpakowywac sterowniki na dyskietce, wrzucilem nlitem na plyte z xp i smiga.

no to super, że się udało bo ja nie wiem jak to zrobić. Sterowniki mam na dyskietce ale nie wiem jak je połączyć nlitem.

Proszę o pomoc bo brakuje mi cierpliwości…

hmmm musiałam tu napisać żeby wreszcie się udało.

dzięki juz mam to co trzeba:D