Instalator XP się zawiesza

Witam , mam problem z systemem Windows XP. pewnego dnia wyłączyłem komputer i po próbie ponownego włączenia pojawił się komunikat  że nie można odnalezć pliku WINDOWS/SYSTEM 32/ CONFIG /SYSTEM lub jest on uszkodzony. Można to naprawić wkładając płytę z Windowsem i uruchamiając naprawę. 

Tak zrobiłem’ dodam iż Win na płycie to ten sam ,który jest zainstalowany. Na pierwszym ekranie wybrałem R ’ potem 1 czyli dysk C i nic się nie dzieje…

Spróbowałem również zainstalować Windowsa od nowa, wszystko idzie ładnie do momentu gdy poszukuje starszych wersji Windowsa… niby coś tam idzie , ale nic dalej się nie dzieje. Czy ktoś może mi doradzić co zrobić ???

Zabezpieczyć dane przez linuksa live CD, np. ubuntu lub jeśli posiadasz płytę z windowsem vista lub nowszym to przez WinPE można skopiować ważne pliki z dysku c (uruchamiasz wiersz poleceń w opcjach naprawy, wpisujesz w nim notepad i jest dostęp do dysków). Po tym ponowna instalacja systemu (z formatowaniem partycji systemowej) - najpewniejsze rozwiązanie tej sytuacji.

Witam, nie mam tam żadnych ważnych danych. Tylko tak jak pisałem zawiesza się instalator przy wyszukiwaniu starszej wersji Windowsa. Co z tym można zrobić?

Chodzi o ten etap http://lajfmajster.pl/images/2009/01/instalacja_windows_05.jpg ?

Jeśli tak to spróbuj poczekać kilka minut, jeśli dalej nie ruszy to trzeba będzie ręcznie sformatować programem np. GParted partycje, na której jest xp i wtedy instalka śmiało powinna już ruszyć.

To chyba ten etap… Tzn u mnie najpierw na dole jest pasek i ładują się różne pliki, potem jest podobne okno tylko w moim są 3 opcje INSTALACJA- ENTER

NAPRAWA PRZY UŻYCIU KONSOLI ODZYSKIWANIA -R

WYJŚCIE- F3

I teraz czy wybieram Instalację, czy naprawę to po chwili staje w miejscu…?

Skoro zawiesza się na tym etapie to tak jak mówiłem zostaje ręcznie sformatować partycje np. przez GParted i instalka powinna ruszyć. Chyba, że dysk jest uszkodzony (bardzo prawdopodobne) to wtedy sytuacja się powtórzy prędzej czy później.

Dziękuje, tylko takie moje pytanie jak to zrobić? 

Ok już chyba wiem … ściągne program i spróbuję .