Instalator zawiesza się na oknie botowania

(wuuhacz) #1

Mam problem pod czas instalacji Windowsa wykonuje się pierwszy restart PC (po kopiowaniu plików) po restarcie wszytsko uruchamia sie tak jak powinno do momentu gdy pokazuje sie to okno:

na tym oknie całość się zawiesza... jak temu zaradzić? bo chciałbym postawić 7 na swoim PC.

Konfiguracja mojego PC:

Płyta: MSI 645E Max2 (MS-6567)

Procesor: Intel Pentium4 2,4GHz

RAM: 1024MB

Dysk: Maxtor 6G160P0 (ATA)

Dorzucam screen z everesta z napięciami bo może coś dostaje za mało prądu lub za dużo?

(Pawelo 1986) #2

A długo czekałeś ?

Nie masz dużo pamięci ram i procesor tez najmocniejszy nie jest to może komputer musi się chwile zastanowić nad tym :wink:

(wuuhacz) #3

Dość długo czekałem i nic... cała instalacja stoi i dalej nie chce isc... ani oznak że dysk pracuje (dioda) ani cd-rom

(Rycho 92) #4

Ilu bitowy instalowałeś system 32 (x86) czy 64 (x64)?

paw3l.pl rozbawiłeś mnie pisząc że procesor za słaby. Windows 7 potrzebuje 1GHz niezależnie czy to 32 czy 64 bitowy, a co do ramu się zgodze.

(wuuhacz) #5

To samo na Vista z ciekawości pożyczyłem od kolegi płyte Visty

lyta wystartowała z Boot'a później "windows is copying files" następnie zielony pasek ładowania i zwiecha ;/

O co chodzi ??? mógłby mi ktoś wytłumaczyć??

(Semtex) #6

U mnie było całkiem podobnie mogę nawet powiedzieć że identycznie,lapek zaliczył serwis,okazało się że dysk padł.Zaliczył wymianę...

(wuuhacz) #7

Sprawdzałem na 2 innych dyskach i to samo

(Eidems) #8

A zainstaluj na wirtualu?, np vmware

(wuuhacz) #9

Na Virtual PC instaluje się normalnie bez żadnego problemu...

A jeśli chodzi o normalną instalacje to cały czas ten sam problem ;/

Jak temu zaradzić bo już trace nerwy co do tego komputera.

(Eidems) #10

zobacz napęd, przeczyść go!

(Coniac) #11

Wyjmij płytę i włóż ponownie, u mnie pomogło, tylko nie czekaj zbyt długo po wyjęciu bo wywali błąd.

(wuuhacz) #12

Jak by coś z napędem było to by chyba nawet na virtual pc nie ruszyło?

A na virtual pc z płytki instalowało sie bez problemu...

Co do wyjęcia płyty i wsadzenia na nowo nie pomaga!

(Eidems) #13

wymień taśmy moze?

(wuuhacz) #14

A może to być wina płyty głównej?

(Eidems) #15

chyba nie, spróbuj przywrócić ustawienia biosu do default i zobacz czy linux się zainstaluje, nagraj win7 najmniejszą prędkoscią!

(michal85) #16

W BIOSie wyłącz obsługę dyskietki tzn. ustaw na NONE czy DISABLE. Powinno pomóc.

(wuuhacz) #17

Przywracałem linux instaluje się bez problemowo, pozyczyłem od kolegi płytke Visty żeby sprawdzić (oryginalna vista) i to samo ładowanie plików pokazzuje sie ekran botowania i zawisa ;/

Mam cały czas wyłączone

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

(Eidems) #18

sformatuj dobry dysk z płyty linuxa i spróbuj zainstalować system

(wuuhacz) #19

Nie pomogło

(Meegosh) #20

Wyłącz w BIOSie wszystkie zbędne porty(LPT, COM, USB) urządzenia (zintegrowaną kartę audio, sieciową, modem, dyskietki itp.) na czas instalacji. Jak coś pomoże, to po zainstalowaniu Windowsa sukcesywnie włączaj każdy element w BIOSie.